Yüksek Lisans Tezi Nasıl Olmalıdır?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Yüksek Lisans Tezi Nasıl Olmalıdır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 197 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Yüksek Lisans Tezi Nasıl Olmalıdır?
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:


Yüksek lisans tezi bilimsel bir çalışmadır. Bu nedenle bilimselliğin en önemli özelliği olan sistemli olma kuralına uygun olmalıdır. Aynı zamanda sitelerinden destek alınıyor ise, o sitenin bu işi hangi kalitede yaptığı araştırılmalıdır. ile ilgili önüne gelen herkes site açabilmektedir; ama en kalitelisini bulmak sizin için önemli bir konudur. Yüksek lisans tezinde önemli olan sistemli, özgün, akademik kriterlere uygun, formata uygun bir çalışma ortaya koyabilmektir. Yüksek lisans tezinin doktora tezi gibi yeni bir şey ortaya koyması beklenmez veya zorunlu tutulmaz. Ancak tez yazan insan bir senesini harcadığı tez konusu hakkında kendi fikirlerini belirtme, yeni bir şeyleri ileri sürme ihtiyacı hissedebilir.

Çünkü tez yazımı doğasında böyle bir içgüdüyü içerir. Burada ne yazık ki danışmanın bakış açısına kalmıştır o çalışmanın kaderi. Çünkü birçok akademik danışman yüksek lisans tezinde özgün fikirlere izin vermemektedir. Bir ihtimal fikirlerinizi destekleyen daha doğrusu sizinle aynı görüşü daha önce yazmış olan, yabancı eserlere atıf yapma yöntemi ile bu engeli aşabilirsiniz. Bazı danışmanlar ise özgün fikirlere sıcak bakmaktadır. Bu aşamada sinelerinde ki yetkililerden de destek alabilirsiniz.
 
Üst Alt