Yan Flüt

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Yan Flüt başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 271 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Yan Flüt
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

arayan ve bir türlü istediği modeli bulamayan kimseler bu yazımızın sonunda istediği modeller hakkında tam olarak bilgi sahibi olacağını garanti ediyoruz. Öncelik ile bohem sisteminden bahsedelim. 20. Yüzyılın ortasında kadar flütlerde günümüzdeki perde sistemi yer almıyor idi. Çalgının gövdesinde yer alan delikler için parmak uçları kullanılması gerekiyordu. Fakat daha iyi ve gür seslerin elde edilmesi için tam olarak bir entonasyon yapılması amacı ile bu deliklerin arasında yer alan uzaklıkların daha geniş olması gerekiyordu. Theobald Bohem ismi verilen Alman flütçü bugün bilinen ufak gelişmeler dışında halen kullandığımız flüt sistemini buldu. Yan flüt modelleri arasında en yaygın olan bu sistem güzel ses ve tam olarak bir entnoasyon için deliklerin arasındaki sesbilim yönünden doğru ve istenilen bölgelere açılır.

Bu çalgıyı kullanan çalıcı bütün delikleri kapaklar, miller ve yaylar ile kontrol etme olanağı bulur. Perdeler de bu kontrol mekanizması hakkında önemli bir rol oynar. Daha detaylı bilgi için lütfen bizlere ulaşın.
 
Üst Alt