Whmcs Nedir ?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Webmaster Genel kategorisinde aFa tarafından oluşturulan Whmcs Nedir ? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 194 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Webmaster Genel
Konu Başlığı Whmcs Nedir ?
Konbuyu başlatan aFa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aFa

aFa

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
CEO
Teknik Admin
Katılım
19 Eki 2019
Mesajlar
177
Tepkime puanı
122
Puanları
193
Konum
İstanbul

İtibar:

Whmcs Nedir ?


Whmcs, Dünyada en çok kullanılan web hosting yönetim panelidir. Hosting firmaları tarafından en çok tercih edilmesinin sebebi Whmcs’in Bir çok otomasyona elverişli olmasıdır.

Whmcs Nedir ?
Hepimiz interneti kullanıyoruz artık yaşam biçimimiz oldu. Sormak istediğimiz veya kullanmak istediğimiz herhangi bir ürünü. İnternet üzerinden araştırmak ihtiyacını duyuyoruz. Whmcs lisans türündeki programlar sayesinde girmiş olduğumuz web sitesinde istediğimiz uygulamayı rahatlıkla buluyoruz. Bu lisans çeşitli ücretlendirmeler ile bulabileceğiniz bir lisanstır. Çok fazla bir ücreti yoktur. Sonuçta ticari bir web sitesi kuracaksanız lisanslı bir programla çalışmanız oldukça rahat bir tasarım için gereklidir.


Birazda web sitesi oluşumu hakkında bilgileri sizlerle paylaşalım. Yani önceliğiniz bir panel lisansı değildir. Öncelikle web sitesi kurmaya karar verdiyseniz domain yani bir alan adı almalısınız. Daha sonra bu domainle bir Hosting yani sunucu hizmeti sağlamanız gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra bir panel programına ihtiyaç duyuyorsunuz. Sonuçta bir tek program ile web sitesi kuramazsınız. Öncelikle bilmeniz gerekenlerden biride bu lisansın Php tabanlı çalışıyor olmasıdır. Bunun dışında sistemin sağladığı avantajları değerlendirip kendi başınıza bir panel oluşturmanız hayli zaman alacaktır. Whmcs yazılımı sayesinde özellikle küçük firmalar ilk tecrübelerini yaparak web site yöneticiliği kavramını taslak zemin üzerinde değerlendirip bir sonraki aşamalara geçişinde büyük kolaylık sağlıyor.


Whmcs Nedir ?


Bu Lisans Bana Ne Gibi Olanaklar Sunuyor?

Öncelikle bu lisansın korsanlarının piyasada bulunduğunu hatırlatmamızda fayda var buna dikkat edilmesi gerekiyor. Bu nedenle hangi lisanslı program alacaksanız alın. Hosting sağlayıcılarından lisanslı programlar almanız her zaman faydalıdır. Söz gelimi sitenizin panelini oluşturdunuz fakat lisanssız bir program kullanıyorsunuz. Bu tür programlar işletim sistemleri ile uyum içinde olmuyor. Buda sizin web sitenizin sağlıklı işleyişine olumsuz etkisi olacağı anlamını taşıyor.


whmcs-panel.pngWhmcs programının başka hangi özellikleri var? Bir defa Türkçe olması çok önemli bir avantaj ve oldukça rahat anlaşılır şekilde sizi yönlendirmesi programı sürekli kullanan kişiler açısından önemli bir olgu. Örneğin bir ürünü sitenizden kaldırmanız gerektiğinde bunu çok zor yöntemlerle yapmak istemezsiniz. Saatlerce uğraşıp siteyi sürekli güncel tutmak çok zor bir iştir web sitesi yöneticileri bilirler. Bunun yanı sıra sitenizin tema desteğini rahat alabilmesi için whmcs programı ister kendi tema içeriğiyle isterseniz edindiğiniz temaların program sayesinde sitenize uyarlayabilirsiniz
 
Üst Alt