Üniversite Sınavına Girecek Öğrencilere Tavsiyeler

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Üniversite Sınavına Girecek Öğrencilere Tavsiyeler başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 251 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Üniversite Sınavına Girecek Öğrencilere Tavsiyeler
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye

İtibar:

Her öğrencinin hayali olan üniversiteye gitmek birçok emek ve çaba gerektiren zorlu bir süreçten ibarettir. Düzenli ve tempolu çalışmak bu gerekliliklerin başında gelmektedir. Fakat sınava çalışma sürecinden önce o seneki öğrenilip ona göre bir çalışma programı hazırlamak iyi bir başlangıç olacaktır. İstenilen bölüm de öğrencinin kafasında oturduğu takdirde ‘bu bölüm için kaç net gerekir’ sorusunun cevabı aranarak çalışma stratejisi belirlenmelidir. ‘Benim hedefim matematik öğretmenliği’ diye karar kılan bir öğrenci için İngilizce veya Türkçe konularına çalışmak yersiz bir çaba olacaktır. hakkında bilgi edinmek ve bunları listelemek çalışma azmini olumlu yönde etkileyen bir unsur olacaktır. Gidilmek istenen net bir üniversite var ise o üniversitenin taban puanları belirlenmelidir.

Matematik öğretmenliğinin ülkedeki üniversitedeki belirlendiğinde hedefi netleştirmek daha kolay bir hâle gelecektir. Öğrenciler için en zorlu aşama olan sınav kısmı geçilip sonuçlar açıklandıktan sonra öğrencini elde ettiği başarı sıralaması, hedef ulaşılıp ulaşılmadığını belirleyen unsur olmaktadır. Hedeflediği noktaya ulaşamayan öğrenci ise hedefinin altında olan yerleri tercih etmek yerine bir sene daha hazırlanıp yeniden aynı istek ile sınava girmeli ve bu dönemde de herhangi bir baskı hissederek stres yapmamalıdır.

Üst Alt