Üniversite Giriş Puanları

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Üniversite Giriş Puanları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 163 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Üniversite Giriş Puanları
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Öğrencilerin hedeflerinin veyahut Bursa Uludağ Üniversitesi olması fark etmeksizin okumak istedikleri bölümlere göre bir tempoda çalışmaları lazımdır. Bu sayede girilecek olan sınavda istenen bölüme yetecek kadar bir puan alınması söz konusu olmaktadır. İstanbul Üniversitesi gibi büyük üniversitelerde bölüm sayısı oldukça fazladır. Bölülerin sayısı ve zorluk derecesi ise giriş puanlarını etkileyebilmektedir. giriş puanlarında diğer üniversitelerde de olduğu gibi o sene yapılan sınavın zorluk derecede de etkin rol oynamaktadır.


Üniversite Taban Puanları​

Anadolu Üniversitesi’nde bahsedilen sınav zorluk derecesi otomatik olarak taban puanlarını değiştirmektedir. O sene içerisinde bölümlere gösterilen talepler de aynı şekilde taban puanlarında değişim yaşanmasına neden olacaktır. Atatürk Üniversitesi gibi köklü olan üniversitelerde puandan ziyade kabul edilen öğrencilerin sıralamaları dikkate alınmalıdır. Çünkü puan sınavın zorluk derecesine göre çok oynama yapabilmesine karşın sıralama konusunda aynı durum söz konusu değildir. Böylelikle sınav sonuçlarıyla sıralamalarını öğrenen kişiler ’nde istedikleri bölüme girip giremeyeceklerin aşağı yukarı tahmin edebilmektedir.
 
Üst Alt