Tiny House - Trainer Tiny House

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde ceylan tarafından oluşturulan Tiny House - Trainer Tiny House başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 195 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Tiny House - Trainer Tiny House
Konbuyu başlatan ceylan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ceylan

ceylan

Üye
Katılım
30 Nis 2020
Mesajlar
643
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
34
Konum
ankara

İtibar:

Site Adı
Tiny House - Trainer Tiny House
Site Adresi
https://www.trainertinyhouse.com
Açıldığı Tarih
1 Ocak 2021
Tiny house küçük ölçekli, tam donanımlı bir konut birimi olarak tanımlanabilir. Bu evlerde yaşamak, basit bir hayat yaşama arzusu ile bilinçli bir seçimle yapılır. Çoğunlukla; eşyalara daha az bağlanarak, dünyaya daha az iz bırakmak isteyenlerin tercih ettiği bu yaşam alanları insanların yaşamak için tükettiği kaynakları azaltır ve daha az tüketmeye teşvik eder. Basit bir yaşam biçimine yönelmek ise daha sürdürülebilir bir geleceği mümkün kılar.

Yalnız görünüş olarak sevimli değiller aynı zamanda çevre dostu ve sürdürülebilir yaşamı teşvik ederler. Mikro evleri inşa etmek ve sonrasında yaşamak için daha az kaynak kullanımı gerektirir ve bu da daha az enerji kullanımı, daha az atık ve daha az karbon ayak izi demektir. Ayrıca güneş paneli sistemi, lityum pil enerji depolama, kompost tuvalet oluşan gri suyun sulama için yeniden kullanılması gibi özellikleri sayesinde çoğu şebekeden bağımsız kendi kendine yetebilen yenilikçi, akıllı ve yeşil evlerdir. Tiny house ile sürdürülebilir yaşam sadece enerji kullanımının düşmesi ile olmuyor aynı zamanda bu faturalarında düşmesi anlamına geliyor. Bu şekilde yaşamayı tercih eden bireylere göre, tiny house yaşamının anlamı daha küçük, daha basit ve daha sürdürülebilir bir hayat tarzıdır.

Tiny house nedir sorusunun yanıtı olarak verilen bambaşka bir yaşam felsefesini de anlatıyor. Modern dünyanın yarattığı şehir hayatından bunaldıysanız, bambaşka bir yaşam tarzı istiyorsanız, hatta bundan da öte yaşama dair alışkanlıklar ile doğanın kirlendiğini, tahrip edildiğini düşünüyor ve bu konuda kendinize düşeni yapmayı kabul ediyorsanız, kısacası kapitalizmle olan şu veya bu biçimdeki bağlarınızı azaltmak istiyorsanız tiny house evde yaşamak için uygun ruh hali içindesiniz demektir.

Bu evler insana çok sevimli geliyor ama duracağı yer, elektrik ve su gibi kamusal ihtiyaçların nasıl karşılanacağı, ısıtma, pis su tahliyesi, küçük yerlerde yaşamanın zamanla yaratabileceği sıkıntı gibi konuları da gündeme getiriyor. Bu yüzden Tiny House nedir dendiği zaman bizim insanımız çokça düşünüyor. Biz bu çeşit yaşantılara pek uygun değiliz henüz. 3+1 evler bize ancak normal boyutta geliyor. Bununla birlikte gelecekte neler olacağını kim bilebilir? Özellikle genç nesil bu minik ev yaşantısını hızla benimseyebilir de. O zaman küçük evler fiyat bakımından daha makul düzeye gelebilir. Minimalize edilmiş bir dekorasyon anlayışında sadece ihtiyaç kadarı kullanılır. "Bütün güçlükleri kabulüm, ben Tiny House istiyorum”derseniz buna göre düşünün ve örneği ne olursa olsun günlük hayat için gerekli olan eşyalarınızı, örneğin sandalyenizi ahşaptan seçin. Sandalye Online’da bu yaşam biçimine uygun küçük ve ahşaptan imal edilen pek çok sandalye modeli bulabilirsiniz.
 
Üst Alt