Tez Seçiminde Önemli Hususlar

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Tez Seçiminde Önemli Hususlar başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 185 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Tez Seçiminde Önemli Hususlar
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:


Tez konunuz, ne çok dar kapsamlı, ne de çok geniş kapsamlı olmalıdır. Yüksek lisans tezi mi doktora tezi mi yoksa başka bir tez mi yazdığınız göre de tez konusunun sahip olması gereken kapsam değişir. Çünkü farklı basamaklardaki tezlerin farklı bitirme süreleri vardır ve farklı basamaklardaki tez yazarlarının bilgi birikimleri de farklıdır siteleri bu aşamada size fikir anlamında da ödev anlamında da yardımcı olacaktır. Çok dar kapsamlı bir konuda yazacak bir şey bulamayıp, üst başlıkların altını boş yere doldurarak göstermelik sayfalarca yazı yazmak zorunda kalabilirsiniz. Çünkü ne yazık ki ülkemizde her ne kadar herkes sayfa sayısı önemli değil dese de sayfa sayısı önemli görülmektedir.

Sayfa sayısı çok da fazla olmamalıdır elbette, ancak lisans ödevi de yazmadığınıza göre, eserinizin ciddiyetini de ortaya koyacak bir yapıda olmalıdır. Çok kapsamlı bir konuda yazmak ise bunun tam tersi, çok uzun bir tez yazmak zorunda kalmanıza, birçok önemli noktaya değinememenize veya araştırma sonuçlarınızın tez dönemi sonuna kadar tamamlanmamasına ve tez döneminizin uzamasına sebep olurlar. sloganı ile yola çıkmış birçok profesyonel site bulunur. Bu sitelerden hakkında araştırma yapıp, teziniz konusunda destek alabilirsiniz.
 
Üst Alt