Tez Nedir?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Tez Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 210 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Tez Nedir?
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:Üniversite eğitiminin bir diliminde veya sonunda karşımıza çıkan tez ve tez yazımı gibi konular genellikle lisansüstü öğrenim döneminde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle akademik bir hedef belirlemiş kişilerce söylenen, üniversite yıllarında pek çok duyduğumuz bir kavram olan tez; bilimsel yönteme dayanan bir önermenin, düşüncenin öne sürülmesidir. Tez kavramı ile birlikte teori, bilimsel araştırma, hipotez gibi yan kavramların da bilinmesi, tez yazımı esnasında araştırmaya dayalı sınıflandırma açısından önem arz etmektedir.

Bu süreç içerisinde uzman ve ya da gibi kadrolarla çalışmak, araştırmanın kalitesi bakımından önemlidir. , araştırma konusu yapılacak tez konularında da geniş aralığa sahiptir. Tez konusu bulma hususunda sıkıntı çeken kişiler bakımından ve benzeri yerlere başvurmak yararlı olmaktadır. Tez yazmak, süreç gerektiren uzun süreli planlamalar yapılması gereken bir konudur. Dolayısıyla söz konusu uzun süreçte uzman kadrolarla çalışmak yerinde bir uygulama olacaktır.
 
Üst Alt