Tecavüz İlaçları

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Cinsel Sağlık kategorisinde aFa tarafından oluşturulan Tecavüz İlaçları başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 211 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Cinsel Sağlık
Konu Başlığı Tecavüz İlaçları
Konbuyu başlatan aFa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aFa

aFa

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
CEO
Teknik Admin
Katılım
19 Eki 2019
Mesajlar
177
Tepkime puanı
122
Puanları
193
Konum
İstanbul

İtibar:

Nedir

Bunlar bazen cinsel saldırıya yardım etmesi için kullanılan ilaçlardır. Cinsel saldırı, kişinin kabul etmediği her türlü cinsel etkinliktir. İstenmeyen bir dokunma, vajinaya bir şey sokma, cinsel ilişki, tecavüz ve tecavüz girişimi olabilir. Bu ilaçlar kuvvetli ve tehlikelidir. Bakmadığınız sırada içkinize atılabilir. Bu ilaçların genelde rengi, kokusu veya tadı yoktur, o yüzden ilaç alıp almadığınızı anlamazsınız. Bu ilaçlar sizi kuvvetsizleştirip kafanızı karıştırır, hatta bayıltır, böylece cinsel ilişkiyi reddedemez veya kendinizi savunamazsınız. Tecavüz hapları hem kadınlarda hem erkeklerde kullanılır.

En yaygın üç tecavüz ilacı vardır. Bunların etken maddeleri:

Flunitrazepam
Klonezepam
Alprazolam
Gama hidroksibütrik
Ketamin

Bu ilaçlar “kulüp ilaçları” olarak da bilinir çünkü gece kulüplerinde, konserlerde ve benzeri yerlerde daha çok kullanılır. Ama çoğu uzman “ilaç destekli cinsel saldırı” terimini tercih ederler. Bu ilaçlar kişilere hırsızlık ve fiziksel saldırı gibi başka suçları işlemekte de kullanılır. “Sevgili tecavüzü” yanlış yönlendiricidir çünkü suçu işleyen kişi kurbanla sevgili olmayabilir. Aksine bir tanıdık veya yabancı olabilir.

Bu ilaçlar neye benzer

Birinci marka, sıvılarda çözünen bir haptır. Bazıları küçük, yuvarlak ve beyazdır. Daha yeni haplar oval ve gri-yeşil renklidir. Bir içeceğe atıldığında bu yeni haplardaki boya açık renkli sıvıları canlı maviye çevirir, koyu renkli içecekleriyse bulandırır. Ama bu renk değişimi kola veya siyah bira gibi koyu renkli bir içecekte ya da karanlık bir oda zor görülebilir. Ayrıca, boyasız haplar da hala mevcuttur. Haplar toz haline getirilebilir.
İkinci markanın birkaç türü vardır: kokusuz veya renksiz bir sıvı, beyaz toz ve hap. İçeceğinize hafif tuzlu bir tat verebilir. Onu meyve suyu gibi tatlı bir içecekle karıştırmak tuzlu tadı maskeleyebilir.
Üçüncü marka sıvı ve beyaz toz haldedir.

Bu ilaçların vücutta ne etkileri vardır

Bu ilaçlar çok kuvvetlidir. Sizi çabucak ve haberiniz olmadan etkileyebilirler. Etkilerin sürdüğü zaman değişkendir. İlacın ne kadar alındığına ve ilacın uyuşturucularla karıştırılıp karıştırılmadığına bağlıdır. Alkol ilaçları daha da kuvvetli hale getirir ve ciddi sağlık sorunlarına, hatta ölüme neden olabilir.

Birinci marka

Bu ilacın etkileri içildikten 30 dakika içinde hissedilebilir ve birkaç saat sürebilir. Size ilaç verilmişse sarhoş biri gibi görünebilir ve davranabilirsiniz. Ayakta durmakta sorun yaşayabilirsiniz. Konuşmanız bulanabilir. Bayılabilirsiniz de.

İlaç şunlara yol açabilir:

Kas gevşetme veya kas kontrol kaybı
Motor hareketlerde zorluk
Sarhoşluk hissi
Konuşma sorunları
Bulantı
İlaç verilmişken ne olduğu hatırlayamamak
Bilinç kaybı
Baş dönmesi
Uykululuk
Düşük kan basıncı
Mide sorunları
Ölüm

İkinci marka

Bu ilaç yaklaşık 15 dakikada etki eder v etkileri 3-4 saat sürebilir. Çok kuvvetlidir. Az bir miktar bile büyük bir etki yaratır. O yüzden bu ilaçta aşırı doz yaşamak kolaydır. Çoğu, insanlar tarafından ev veya sokak “laboratuarları”nda yapılır. O yüzden içinde ne olduğunu ve sizi nasıl etkileyeceğini bilmezsiniz. Şu sorunlara yol açabilir.

Gevşeme
Sersemlik
Baş dönmesi
Bulantı
Görüş sorunları
Bilinç kaybı
Nöbetler
İlaç verildiğinde ne olduğunu hatırlamama
Nefes alma sorunları
Titremeler
Terleme
Kusma
Düşük kalp atışı
Rüyadaymış hissi
Koma
Ölüm

Üçüncü marka

Bu ilaç çok hızlı etki gösterir. Başınıza gelenin farkında olabilirsiniz ama kımıldayamayabilirsiniz. Bellek sorunlarına da yol açar. Daha sonra, ilaç verildiğinde başınıza geleni hatırlamayabilirsiniz.

Şu sorunlara yol açabilir:

Görme ve işitme algılarının bozulması
Zaman ve kimlik duyumunun kaybolması
Vücut dışı deneyimler
Rüyadaymış hissi
Kontrolü kaybetmiş hissetme
Motor işlevin hasar görmesi
Nefes alma sorunları
Kasılmalar
Kusma
Bellek sorunları
Uyuşma
Koordinasyon kaybı
Agresif veya vahşi davranış
Depresyon
Yüksek tansiyon
Bulanık konuşma

Alkol tecavüz ilacı olabilir mi? Peki ya diğer uyuşturucular?

Yargı kabiliyeti ve davranışınızı etkiyen her ilaç veya uyuşturucu kişiyi istenmeyen veya riskli cinsel ilişki riskine sokabilir. Alkol böyle bir şeydir. Aslında, alkol cinsel saldırı işlemeye yardımcı olması için yaygın kullanılır. Bir kişi çok fazla alkol aldığında:
Açık düşünmek daha zordur.
Sınır koymak ve iyi seçimler yapmak daha zordur.
Bir durumun ne zaman tehlikeli olabileceğini anlamak zordur.
Cinsel ilerlemelere “hayır” demek daha zordur.
Cinsel bir saldırı meydana geldiğinde karşı koymak daha zordur.
Bilinç kaybı veya bellek kaybı olasıdır.
Kulüp uyuşturucusu “ekstazi” cinsel suç işlemek için kullanılmıştır. Kişi bilmeden içkisinin içine atılabilir. Ayrıca, isteyerek ekstazi alan kişi de büyük bir cinsel saldırı riski altındadır. Ekstazi kişinin başkalarına karşı çifte kumrular gibi hissetmesine neden olabilir. Kişinin mantıklı izin verme yeteneğini de düşürebilir. Uyuşturucunun etkisi altındayken kişi tehlikeyi hissetme ve cinsel bir saldırıya direnme becerisi azalır.

Cinsel bir saldırı kurbanı alkol içmiş veya isteğiyle uyuşturucu almış da olsa saldırıya uğraması onun suçu DEĞİLDİR. Bunu “talep edemezsiniz” ya da olmasına yol açmazsınız.

Kendimi kurban olmaktan nasıl koruyabilirim?

Başkalarından içkileri kabul etmeyin.
İçecek kutularınızı kendiniz açın.
İçkinizi her zaman, tuvalete gittiğinizde bile yanınızda tutun.
İçkileri paylaşmayın.
Punç kasesi veya başka ortak, açık kaplardan içmeyin. İçlerinde ilaç olabilir.
Biri size bar veya partide içki ısmarlamayı teklif ederse içkinizi ısmarlamak için o kişiyle birlikte gidin. İçkinin konulmasını izleyin ve kendiniz taşıyın.
Tadı veya kokusu tuhaf olan hiçbir şeyi içmeyin. Bazen gama hidroksibütrik tuzlu gelebilir.
Hiçbir şey olmamasını garanti etmek için içmeyen bir arkadaşınız yanınızda bulunsun.
İçkinizi kimsesiz bıraktıysanız dökün.
Sarhoş hissediyorsanız ve hiç alkol almadıysanız veya alkol almanın etkilerinin olağandan daha kuvvetli olduğunu hissediyorsanız hemen uzaklaşın.

Bana ilaç verildiğini ve tecavüz edildiğini anlayabilir miyim?

Genelde anlaması zordur. Çoğu kurban kendilerine ilaç verildiğini ve saldırıya uğradıklarını hatırlamazlar. Kurban, saldırı meydana geldikten 8-12 saat sonrasına kadar saldırıya uğradığını fark etmeyebilir. Bu ilaçlar vücudu çabucak terk eder. Kurban yardım aldığında saldırıda ilaçların kullanıldığına dair hiç kanıt olmayabilir. Ama size ilaç verilmiş olabileceğine dair bazı işaretler vardır:
Alkol almadığınız halde sarhoş hissedersiniz veya alkolün etkilerinin normalden kuvvetli olduğunu hissedersiniz.
Çok akşamdan kalma ve kafanız karışmış hissederek veya bir zaman aralığına dair hiç belleğiniz olmadan uyanırsınız.
İçki içtiğinizi hatırlarsınız ama ondan sonra hiçbir şey hatırlayamazsınız.
Kıyafetlerinizi yırtılmış veya yanlış giyilmiş bulursunuz.
Cinsel ilişkiye girmiş gibi hissedersiniz ama onu hatırlayamazsınız.HemenSagLik..
 
Üst Alt