ŞÖMİNE ODUNU NEDİR?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan ŞÖMİNE ODUNU NEDİR? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 290 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı ŞÖMİNE ODUNU NEDİR?
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Şömine odunları özenle seçilir ve genellikle gürgen, meşe veya çam ağaçlarından üretilir. İçerisinde sunta, MDF gibi zararlı maddeler bulunmaz. Doğal ürünlerden oluştuğundan çevreye karşı zararlı değildir bu nedenle de şömine odunları doğa dostudur demek doğru olacaktır. Şömine odunları preslenerek imal edilir bu nedenle de fazla yer kaplamazlar. Şömine odunları yaklaşık olarak 1.5 saat yanmaktadır ve ısı kapasitesi yüksektir.

arasında en çok tercih edilen genellikle meşe odunudur. Çünkü meşe odunlarının ısı kalorisi yüksektir ve is yapmazlar. İs yapmadıkları için de şömine temizliğini kolaylaştırdığından en çok tercih edilen şömine odunlarıdır.

Şömine odunlarını üretmeden önce dikkat edilmesi gereken şeylerin başında şömine odunu yapılacak ağacın en az 1.5-2 sene beklemiş olması gerekir. Böylece ağaç nemini atar ve şömine odununun kalite ve performansı artar.

Şömine odunlarının kalınlıkları 10-12 cm ve uzunlukları 35-50 cm arasında olmalıdır.ŞÖMİNEDE YAKILMAMASI GEREKEN ÜRÜNLER NELERDİR?


*Yeni kesilmiş ağaç kullanılmamalıdır.

*Akaju kullanılmamalıdır.

*Tuzlu yerde bekletilen odunlar kullanılmamalıdır.

*Yaş ağaçlar kullanılmamalıdır.

*Kömür kullanılmamalıdır.
 
Üst Alt