Silikon Hortum Nedir?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde tr011 tarafından oluşturulan Silikon Hortum Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 112 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Silikon Hortum Nedir?
Konbuyu başlatan tr011
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan manmedia

tr011

Üye
Katılım
12 Eyl 2021
Mesajlar
6
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
41
Konum
Türkiye
Cinsiyet
vtEvVy

İtibar:

Site Adı
Silikon Hortum
Site Adresi
https://silikonhortum.org/
Açıldığı Tarih
1 Eki 2021
Özellikle PVC sektörü olmak üzere birçok kullanım alanına sahip malzemeye silikon hortum denilmektedir. Silikon hortumlarının birçok faydası olduğundan dolayı kullanım alanları da genişlemiştir. Günümüzde en çok gördüğümüzün alanların başında hiç kuşkusuz bahçe sulamalarında kullanılmasıdır. Silikon hortumlar kullanılan sektöre göre özellikleri değişmektedir. Bundan dolay ısıya dayanıklı silikon hortum bahçe sulamasından tutun endüstriyel alanlara kadar kendine kullanım yeri bulmuştur.

Önder Silikon firması müşterilerinin ihtiyaç duyduğu her türlü silikon hortum ve PVC ürünlerinin üretimini yaparak hizmet sunuyor. Gelişen teknoloji beraber her zaman müşteri memnuniyetini ön planda tutarak silikon hortum çeşitleri ile sektörde öncü firma olmayı amaçlıyor.

Silikon Hortumunun Kullanım Alanları

Silikon hortumlar kullanım alanları insanların yaşamalarında yapmış olduğu işlerde kolaylık sağlayan bir üründür. Dayanıklı ve kullanım kolaylığı sağlayan yumuşak silikon hortum üretim oranı da yüksektir. İçerdiği silikon maddesinden dolayı her basınç ve kimyasal etkilere karşı dayanıklı yapıları bulunmaktadır. Silikon hortumun kullanım alanları gıda, sağlık, beyaz eşya, kozmetik, otomotiv, ambalaj, aydınlatma, ilaç, süt sağma ve sıvı dolum işletmeleri olmak üzere birçok alanlara sahiptir.

Bu kadar geniş kullanım alanlara sahip olmasının silikon hortumun iki temel özelliğinden kaynaklanmaktadır. Bu iki özellik ısı ve neme karşı daha çok dayanıklı olmasıdır. Bu özellikler sayesinde PVC ve plastik borulardan da daha dayanıklı ve esnek olmaktadır. Sanayi alanında kullanımı oldukça yaygın ve uzun bir kullanım süresi bulunmaktadır.
 

manmedia

Üye
Katılım
25 Eki 2021
Mesajlar
152
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Yaş
23
Konum
Türkiye
Cinsiyet
vtEvVy

İtibar:

Başarılar
 
Üst Alt