Sibo Hastalığı Nedir?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde burcualtinsoy tarafından oluşturulan Sibo Hastalığı Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 74 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Sibo Hastalığı Nedir?
Konbuyu başlatan burcualtinsoy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan burcualtinsoy
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
383
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
32
Konum
bursa

İtibar:

Site Adı
Sibo Hastalığı Nedir?
Site Adresi
https://drabdullahcerit.com/
Açıldığı Tarih
26 Kas 2021
İnce bağırsakta yüksek oranda bakteri üretimi durumunda meydana gelen hastalığa sibo hastalığı adı verilir. Tıbbi bir durum olarak da ifade edilen bu hastalık, bakteri sayısının aşırı derecede artış göstermesi durumunda meydana gelir. Sibo hastalığı, bağırsak florasındaki değişimler ve bununla birlikte fonksiyon bozukluğuna da neden olur. Normalde kalın bağırsakta yer alması gereken çoğu bakteri ince bağırsakta yayılmaya başlar. Buna bağlı olarak da belli başlı komplikasyonlara neden olur. Karın ağrısı, ishal, kabızlık, mide bulantısı ve benzeri durumlar, belli başlı komplikasyonlar arasında yerini alır. Bununla birlikte, sibo belirtileri de olan bir hastalıktır.

Sibo hastalığının nedenleri arasında, ince bağırsaktaki kendi florasında bulunmakta olan zararlı bakterilerin artışı da yer alır. Ancak sibo tedavisi yapılarak bu hastalığın ortadan kaldırılması mümkündür. İnce ve kalın bağırsak olmak üzere bakteri sayısı katrilyona ulaşan bakterilerin tedavisi için gıda sindirimi ve emilimi sağlayan yöntemler kullanılır. Bu hastalığın tedavisinde semptomların önemi son derece fazladır. Erken hastalık tanısının yanı sıra, etkili tedavi şekilleri kullanılarak, bu hastalığın kontrol altına alınması mümkündür. Kilo kaybı, yemekten sonra dolgunluk hissi, şişkinlik, mide bulantısı, karın ağrısı, beslenme bozuklukları ve benzeri semptomlar görülmesi, sibonun tanısının konulmasına yardımcı olur. Sibo belirtilerine bakılarak, tanı konabileceği gibi çeşitli testlerle de bu hastalığa tanı konmaktadır.
 
Üst Alt