Siber güvenlik

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Siber güvenlik başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 209 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Siber güvenlik
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

İnternet kullanıcılarındaki artış ve bu kullanıcıların sürekli olarak sistemlere kişisel bilgilerini girmeleri özellikle bu bilgileri kullanmak isteyenlerin dikkatini çekmektedir. Kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirilen bilgiler insanlara karşı kullanılabilmektedir. Bu gibi durumların önüne geçmek amacı ile geliştirilmiştir. Siber güvenliğin ana amacı internet ortamında meydana gelebilecek olumsuz unsurların ve haksız bilgi paylaşımlarının ortadan kaldırılmasını sağlamaktır. Bu noktada siber güvenlik ağları her türlü bilgi paylaşımını kontrol etmekte ve bilgilere erişimi olmayan bireylerin bilgileri görüntülemesini engellemektedir.

Günümüz bilgi çağında her birey için ciddi bir öneme sahiptir. Eğer doğru bilgi güvenliği sağlanmazsa her zaman olumsuz sonuçlar ile karşılaşılması mümkünüdür. Sanal ortamlarda geliştirilen sistemler bilgilerin kötüye kullanılmasını ve bireylere karşı olumsuz sonuçlar ile geri döndürülmesini son derece mümkün bir hale getirmiştir. Bu gibi durumların önüne geçmek amacı ile sağlanan siber güvenlik unsurları tam bir koruma sağlamakta ve bireyin ya da işletmelerin sanal ortamlarda barındırdıkları bilgilerini en doğru ve en sağlıklı şekilde korumaktadır.
 
Üst Alt