Shadow Ban Nedir?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Webmaster Genel kategorisinde aFa tarafından oluşturulan Shadow Ban Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 167 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Webmaster Genel
Konu Başlığı Shadow Ban Nedir?
Konbuyu başlatan aFa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aFa

aFa

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
CEO
Teknik Admin
Katılım
19 Eki 2019
Mesajlar
177
Tepkime puanı
122
Puanları
193
Konum
İstanbul

İtibar:

Instagram'da Shadow Ban Nedir?​


İnstagram, diğer sosyal medyadaki kullanıcılar için çeşitli nedenlerle hesaplarını büyütmek için birçok farklı yöntem kullanıyor. Beğenileriniz ve görüşleriniz popüler sosyal medya sitelerinden biri olan İnstagram'da düşmüşse, gölge yasağı yaşama şansınız yüksektir. Gölge yasağı nedir, ondan kurtulmak için ne yapmalı? Aşağıdaki soruya dairenin ayrıntılarını verdik. Muhtemelen şimdiye kadar Instagram Shadowban'ı duymuşsunuzdur. Ya da belki Instagram hesaplarının erişimi ve görünürlüğünün düşmesiyle ilgili onlarca gönderi gördünüz. Keşfet Sayfasında görünmeyen içeriğin yanı sıra!

Instagram varlığını inkar etse bile, her gün sosyal medyaya daha fazla rapor, teori ve şikayet geliyor.

Öyleyse bu bir örtbas mı, yoksa çok daha basit bir açıklaması var mı? Son üç yıldaki açıklamalara ve makalelere baktığımızda oldukça basit bir neden olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca, shadow banlıysanız ne yapmanız gerektiğine dair bazı ipuçları. Temel olarak, Instagram shadowban, görünürlüğü kısıtlayarak içeriğinize erişiminizi sınırlayan platformu ifade eder. Bir shadowban'ın birincil "göstergesi", hashtagli içeriğinizin Keşfet sayfalarında takipçilerinizden başka kimseye görünmemesidir. Instagram hesaplarınızda yayınladığınız içeriklerin ya da storylerinizin keşfet tarafından görüntülenmemesi gibi bir çok etkenleri mevcuttur.

Instagram'da çok aktif kullanan amatör bir fotoğrafçının 2017 yılında ilk kez bahsettiği terim, takip eden dönemde Instagram kullanıcılarına sık sık görünmeye başladı. Kullanıcının bazı fotoğraflarının hashtag arama sonuçlarında görünmediğini görünce, İnstagram Gölge yasağı terimini kullandı. Hashtag aramalarında içeriği sıralamak için özel bir algoritma yoktur. Aslında, her şey kullanıcının eğilimine bağlıdır.

instagram-shadow-ban-nedirShadow Ban Nasıl Tespit Edilir?​


Shadow ban yasağı tespiti için beğeniler, takipçiler ve yorumlarla birlikte etkileşimlerin sayısında şüpheli bir azalma. Kabul edilebilir seviyelerdeki düşüşler konusunda hiç şüphe olmamasına rağmen, bu tür etkileşimlerdeki ciddi düşüşler yasaklama şüphesini artırabilir. Özellikle etiketleri veya açıklamaları kullanamıyorsanız veya hatta yayınlarda yayın yapamıyorsanız, yasaklandığınızdan şüphelenebilirsiniz.

Shadow Ban Yasağından Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?​


Böyle bir durumla karşılaşırsanız, İnstagram özelliklerini izin verilen ölçüde hacklemeden kullanmaya devam etmelisiniz. İnstagram, her sosyal medya gibi spam'a karşı savaş açmış olsa da, bu kanal etkinliğe büyük önem veriyor.

Öte yandan, İnstagram yönetimine bir e-posta göndererek sorununuzu ifade edebilir ve bu sorunun giderilmesini isteyebilirsiniz. Tabii ki, bu süreçte, spam olarak algılanabilecek her şeyden uzak durmalı ve özellikle yorumların ve Dm'lerin sıklığını biraz daha azaltmalısınız. Takipçi sayınızı doğal olarak arttırmak veya takipçi satın almak şüphesiz yasaktan kurtulmanın en etkili yollarından biridir. Takipçileri satın alırken aşırıya kaçmayın ve İnstagram'ı kabul edilebilir bir seviyede kullanmaya devam edin. Aşırı etiket kullanmaktan kaçının ve daha fazla etiketin gerekli olduğu durumlarda, bazı etiketler yorum alanına eklenmelidir.

Instagram Shadow Ban Nasıl Kaldırılır​


Yani, shadow bana yakalandığınızı düşünüyorsun. Ne yazık ki, hiç kimse bir shadowban'ın hesabınız üzerinde ne kadar süreyle olumsuz etkilerinin olduğundan tam olarak emin değil. Birkaç kullanıcı iki hafta demişken, diğerleri bunun daha uzun süreceğinden şüpheleniyor. İşte, hesabınızla ilgili işleri en kısa sürede düzeltmeyi ummak için yapabileceğiniz bazı şeyler.

Hizmet Şartlarına Aykırı Olan Herhangi Bir Etkinliği Durdurun​


Bu, beğeniler, yorumlar ve takipçiler için Instagram kapsülleri gibi ucuz etkileşim taktiklerini kullanmayı içerir . Veya etkileşimi otomatikleştirmek için herhangi bir Instagram bot etkinliğini kullanmak. Instagram algoritmasını kandırmak zordur. Bot aktivitesi üzerindeki baskıyı engelleyen uygulamalar uzun süre bunu yapamayacak.

Bunun gibi faaliyetlerin sizi shadow ban yasağına düşürdüğüne dair somut bir kanıt yok. Ancak, güvenli oynamak daha iyidir. En azından hesabınızı 24-48 saat kilitleyebilir ya da tamamen kapatabilirsiniz.
 
Üst Alt