Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde burcualtinsoy tarafından oluşturulan Schengen Vizesi Nasıl Alınır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 44 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Schengen Vizesi Nasıl Alınır?
Konbuyu başlatan burcualtinsoy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan burcualtinsoy
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
377
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
32
Konum
bursa

İtibar:

Site Adı
Schengen Vizesi Nasıl Alınır?
Site Adresi
https://schengenvizesi.com/
Açıldığı Tarih
22 Ocak 2022
Schengen, Avrupa Ülkelerinin birçoğunu kapsayan ve AB pasaportsuz seyahat bölgesini ifade etmektedir. Dünyadaki en büyük serbest seyahat bölgesi olarak da adlandırılabilir. Schengen vizesi nasıl alınır diye soracak olursanız; dijital ortamdan veya ilgili temsilciliklerden alınabilir diyebiliriz. Ancak bekleme süresinin minimuma düşürülmesi için internetten vize başvurusu yapmanız daha doğru olacaktır. Çünkü konsolosluklar çok daha yoğun ilerlemektedir. Schengen vizesi nedir, Schengen Bölgesine üye olan ülkelerden herhangi birini gezip görmek isteyen vatandaşların turizm ya da iş amacıyla çıkartacakları 90 günlük vizeye verilen isimdir. Bu vize türü Avrupa için en yaygın kullanılan vizelerden biridir. Schengen bölgeleri içerisinde gümrük kontrolleri yoktur. Bu nedenle ülkeler arası rahatlıkla geçiş yapabilirsiniz.

Schengen bölgesinde 90 günden fazla kalmayı, eğitim ya da iş amacıyla da olsa 3 aydan fazla süre yaşamayı düşünüyorsanız Schengen vizesi başvuru yerine Avrupa vize başvurusunda bulunmalısınız. Bu nedenle her şeyden önce gidiş amacınız ve ne kadar süre kalmak istediğiniz önemlidir. Schengen ülkelerine gidebilmek için birtakım evraklara ihtiyacınız olacaktır. Bu evraklar arasında geçerli pasaport, vize zorunluluğu olan üçüncü ülke vatandaşıysanız eğer Schengen vizesi yer almaktadır. Pasaportun son 10 yıl içerisinde düzenlenmiş olması ve Schengen’e seyahat ettikten sonraki 3 ay boyunca geçerli olması gerekir. Aksi durumda yeni pasaport çıkartmanız gerekecektir.

Schengen vizesi ücreti her geçen yıl artış gösterir. Bununla birlikte vize çıkartmak isteyen kişinin kaç yaş aralığında olduğu da etkili bir faktördür. Bu nedenle net fiyat söylemek doğru olmayacaktır. Ancak 0-6 yaş aralığına herhangi bir vize ücreti alınmadığını belirtebiliriz.
 
Üst Alt