Savunma Haber

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Savunma Haber başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 196 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Savunma Haber
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:


Ülkelerin birbirlerine gözdağı vermek adına savunma sanayi alanında yapmış oldukları yatırım ve harcamalarını önemli olarak görmeleri ve dış ülkelerin basın kuruluşlarına bu tarz servisi yapmaları ülkeler nezdinde önemli karşılıkları içerisinde barındırmaktadır. Bir komşu ülkenin yapmış olduğu savunma sanayi yatırım ve harcamalarından etkilenen diğer komşu ülke ona göre askeri alanda yatırım yapmakta ve hedef bütçesini o doğrultuda belirlemektedir. Yapılan savunma sanayi harcamaları, hiçbir zaman için boşa gitmez; illa ki bir karşılığı bulunup potansiyel bir gözdağı mevzusu olarak bile değerlendirilebilir.

Savunma sanayi harcamaları bu alanda uzman ve profesyonel olan personelce belirlenen ve ülkenin eksik görmüş olduğu alanlarına yapmış olduğu harcamalardır. Her devlet, bu tarz harcamaları geleceğini öngörmek; huzurlu ve refah içinde kalabilmek adına yapar. Pek çok ülkenin bu tarz harcamaları basın ve yayın kuruluşları tarafından ilk sıralarda görülüp en fazla anons edilen haberler arasında yer almaktadır. Yani savunma haber, haber bültenleri arasında önemli bir yer teşkil etmekte ve öncelikli olarak verilmektedir.
 
Üst Alt