Satranç Oynama Sitesinde Sizde Satranç Oynayın.

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde emircan77 tarafından oluşturulan Satranç Oynama Sitesinde Sizde Satranç Oynayın. başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 138 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Satranç Oynama Sitesinde Sizde Satranç Oynayın.
Konbuyu başlatan emircan77
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan emircan77

emircan77

Üye
Katılım
17 Ara 2020
Mesajlar
45
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
36
Konum
Yalova

İtibar:

Satranç Oyna

için ilkokuldan itibaren öğrencilere okul müfredatında bulunan dersler ile satranç oynamayı öğretmektelerdir. Zeka gelişimi ve pratik, stratejik şekilde düşünebilmek için çocukların oyunu planlayarak öğrenmeleri açısından kullanışlı bir oyundur. Oyun içerisinde amaç rakibin şahını almaktır. Şahın etrafındaki taşlar alınarak ya da kullanılmaz hale getirilerek şah güçsüz bırakılır bunun ardından ise şah mat edilir ve oyun biter.


Satranç Oyunu

sırasında gambit denilen piyonun feda edilmesi oyunun akışını hızlandırmak adına önemli bir hamledir. Bu sayede oyun ilerler ve diğer piyonlar ile aradaki mesafe azalır. Oyun sadece şahın mat olması ile değil pat olması yani berabere kalınması ya da oyunu sözlü bir şekilde bitirilmek istenmesi ile de bitebilir. Satranç içerisinde satranç tahtası üzerinde oynanabilecek 32 adet taş bulunmaktadır. Bu taşların yarısı beyaz ya da açık renk diğer yarısı ise siyah ya da koyu tonlardaki renktedir. Her oyuncu kendi rengini seçerek oyuna başlayabilir. Oyunun içinde piyon, at, fil gibi taşlar bulunur.

Hemen satranç oyunları oynamak için sitesini ziyaret ederek üye olmadan oynaya bilirsiniz.
 
Üst Alt