Sanal Sunucunun Adresi

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde yayacan tarafından oluşturulan Sanal Sunucunun Adresi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 253 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Sanal Sunucunun Adresi
Konbuyu başlatan yayacan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan yayacan

yayacan

Üye
Katılım
25 Nis 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
23
Konum
ankara

İtibar:

Sanal Sunucu Özellikleri ve Türleri

Sanal sunucu bildiğiniz üzere var olan fiziki sunucuları sanallaştırmaya yarayan bir yöntemdir. Kurulumu kısa sürede gerçekleştirilebilmesi ve kontrolün tamamiyle sizde olması gibi özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

  • Sanal sunucu alabilir, kiralayabilirsiniz. Temel olarak hosting firmalarından pek bir fark taşımamaktadır.
Fakat teknik detaylara inildiği takdirde farklarını göstermektedir. Öncelikle projenizde tasarruf yapabilir, farklı projelerinizi aynı anda fazla sunucuya para vermeden yapabilirsiniz.

  • Henüz büyümemiş, küçük ölçekteki projeler için gayet idealdir. İş büyüdüğünde performans olarak yetersiz kalacaktır.
Sanal sunucu birçok türden oluşur. Bunlardan biri ise VPS’dir. türlerinden VDS üzerine kurulu sitelerin performansları, ne kadar alan kapladıkları birbirini etkilemez iken, VPS’de performans yetmeyince diğer sitelerin alanından kullanabilir.

  • Yani biri esnek yapıya sahip, diğeri ise sabittir. Kurmak istediğiniz sitelerin durumuna göre bu seçimi yapabilirsiniz.
Sanal sunucu kiralama işlemini yapmadan önce hangi firmayı seçeceğiniz üzerine iyice düşünmelisiniz. Sonradan değiştirmek için epey uğraşmanız gerekebilmektedir.

Sanal sunucu nedir, vds sunucu ne işe yarar yazımızın sonuna geldik.

 
Üst Alt