Psikolog Kimdir? Ne İş Yapar?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Psikolog Kimdir? Ne İş Yapar? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 188 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Psikolog Kimdir? Ne İş Yapar?
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Psikolog Kimdir? Ne İş Yapar?



Kelime anlamı itibariyle ruh bilimci anlamına gelen psikolog, bir bireyin ya da grubun davranışlarının veyahut hareket etme biçimlerinin incelenmesinde; öğrenilen bilgi ve beceriler ile birlikte sebeplerinin açıklanmasında görev alıp çözüm üretmeye çalışan kişidir. Psikologların kliniklerde, hastanelerde, cezaevlerinde, adli tıpta, adliyelerde, okullarda, fabrikalarda ve benzeri alanlarda çalışması mümkündür. hizmeti almak isteyen kişiler için bir çok farklı seçenek mevcuttur. klinikleri bakımından yeterli bir yer olup ve da rastlamak mümkündür.



Kişiler her türlü ihtiyaçlarında, psikolog desteği almak istediklerinde, arzu ettikleri şekilde imkanlar bulunmaktadır. Genel olarak halk arasında psikologların sadece kendilerine danışan kişileri dinledikleri sanılır. Sanılanın aksine psikologlar sadece dinleyen kişiler değildir. Araştırmacı ya da uygulayıcı psikologların, çeşitli alanlarda ve danışan kişiler olmaksızın çalışabilmesi mümkündür. Bir ruh bilimi olan psikoloji; üniversitelerde 4 yıllık bir psikoloji eğitimi ile genel olarak fen – edebiyat fakültelerinde alınmaktadır.
 
Üst Alt