Proxy Tarayıcı Uygulaması

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde burcualtinsoy tarafından oluşturulan Proxy Tarayıcı Uygulaması başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 15 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Proxy Tarayıcı Uygulaması
Konbuyu başlatan burcualtinsoy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan burcualtinsoy
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
425
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
32
Konum
bursa

İtibar:

Site Adı
Proxy Tarayıcı Uygulaması
Site Adresi
https://www.litebrowser.net/
Açıldığı Tarih
16 Haz 2022
Proxy tarayıcı olarak verilen hizmet, izleyicilerin internette gezinirken bazı önemli bilgileri görmemesinden kaynaklı olarak yapılır. ISS ve benzeri izleyicilerin bazı bilgileri görmemesinden dolayı Proxy tarayıcı işlemi yapılır. Proxy, tarayıcı ve sunucu arasında konumlanarak tarayıcı isteklerini onaylamaktadır. Proxy browser, aynı zamanda sunucuya internete bağlanma isteğinizi de iletmektedir. İnternette dilediğiniz adrese bağlanmak adına, isteğiniz hızlı bir şekilde iletilir. Lite browser sitesi üzerinden alacağınız bu hizmet, internet üzerinde hızlı bir şekilde gezinmenize de yardımcı olur. Özellikle, Türkiye’de girişi yasaklı olan sitelerin erişiminin sağlanması adına bu uygulamaya sıkça başvurulmaya başlanmıştır. Dolayısıyla interneti sık kullanan kişiler de Proxy browser uygulamasına sık sık ihtiyaç duyarlar.

Site üzerinden alabileceğiniz bir diğer hizmet ise vpn browser işlemidir. En temel tanımıyla internete gerçek IP adresinizin gizlenerek farklı bir IP adresiyle girişinin sağlanması hizmetidir. VPN bağlantınızın güvenli hale gelmesi bu hizmet ile mümkündür. Aynı zamanda, herhangi bir ağa erişim sağlarken ve bağlantı kurarken şifreleme işlemi de sağlanmaktadır. Bağlantınız şifrelendiğinde ise kimliğinizin tespit edilmesi mümkün olmayacaktır. Yapılarına göre donanım ve yazılım tabanlı olarak bu sistem ikiye ayrılır. Vpn çözümleri, mobil ya da bilgisayarınızın özelleşmiş olan ağ sürücüsü olarak kurulmaktadır. Genel olarak ise işletim sistemleri üstüne çeşitli vpn protokolleri de gömülüdür.
 
Üst Alt