PCI DSS Sertifikası Nedir

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde burcualtinsoy tarafından oluşturulan PCI DSS Sertifikası Nedir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 217 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı PCI DSS Sertifikası Nedir
Konbuyu başlatan burcualtinsoy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan burcualtinsoy
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
385
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
32
Konum
bursa

İtibar:

Site Adı
PCI DSS Sertifikası Nedir
Site Adresi
https://secromix.com/hizmetler/pci-dss-belgesi-sertifikasi-nedir/
Açıldığı Tarih
21 Mar 2021
E-ticaret internetin insan hayatında çok fazla yer alması ile gelişen ve pek çok ticari işlemin online platformlar üzerinden yapıldığı, daha hızlı ticaret ağı oluşturan sistemlerdir. E-ticaret hacminin genişlemesi ile ortaya çıkan pek çok e-ticaret firması, müşterilerin güven esasına dayalı olarak hizmetler sunmaktadır. PCI DSS e-ticaret alanında son derece önemli bir yere sahip olan ve firmaların güvenilirlik oranlarını büyük ölçüde arttıran standartlardır. PCI DSS nedir derseniz, hassas kredi kartı bilgilerini ileten, işleyen, saklayan sistemlerin güvenliğini sağlayan bir bilgi güvenliği standardıdır. Bu standarda sahip firmalara karşı müşteriler daha fazla güven duymakta ve güvenli alışveriş adresi olarak görmektedir.

Bu standardı uygulayan pek çok firma bulunmaktadır. Bu firmalar arasında ön plana çıkan isimlerden biri olan SMSK Bilgi Teknolojileri ve Ticaret Şirketi, bilgi güvenliği ve iş devamlılığı konusunda araştırma, geliştirme, danışmanlık ve entegrasyon çalışmaları yapmaktadır. PCI DSS Danışmanlığı, KVKK danışmanlığı, sızma testi, Red team, SOC, ISO 27001 alanındaki hizmetleri ile firmalara güvenlik ve standartlar alanında kaliteli hizmetler sunmaktadır. PCI DSS sertifikası sayesinde firmaların hassas kart bilgileri noktasında müşterilerine tam güven sağlaması ve bu sayede e-ticaret alanında güven açısından ön plana çıkarak ticaret hacminin genişlemesini sağlaması kaçınılmazdır.
 
Üst Alt