Organik Meyve Nereden Alınır?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Organik Meyve Nereden Alınır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 143 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Organik Meyve Nereden Alınır?
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Organik meyve, almak isteyen insanlar öncelikle köy pazarlarına bakmalıdır. Eğer yakınlarında köy pazarı yok ise organik kozmetik sertifikalı ürünlere yönelmelidir. Organik meyve veya organik sebzelerde bulunan organik kozmetik sertifikası çok önemli maddedir. Organik kozmetik sertifikası sebze veya meyvelerinin Devlet tarafından organik olduğunu onaylayan belgedir.

Organik Meyve Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler
İnsanlar günümüzde artık organik gıdaların önemini kavramış durumdalar. Kuru gıdı alırken dahi sektörüne yönelen insanlar organik gıdaların daha sağlıklı olduğunu düşünmektedir. Organik meyve alırken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında sertifikalı ürünlere yönelmek olacaktır. Eğer sertifika hakkında detaylı bilginiz yok ise organik meyveleri köylü pazarından almaya özen gösteriniz. Direk çiftçini elinden çıkan ürünleri sergiledikleri köylü pazarında organik olmayan ürünleri almanız düşük olasılıktır. alırken öncelikle satıcıya sormanınız gerekir ürünün organik olup olmadığını. Eğer satıcı ürünün organik olduğu konusunda çok iddialı ise o ürünü almanız gerekebilir. Pazar yerinde organik kozmetik olan ürünleri bulmanız zor olasılıktır. Genellikle ya görünüşünden ya da kokusundan anlamanız gerekmektedir.
 
Üst Alt