Okey Oynamanın Gerçek Okey Adresi

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde emircan77 tarafından oluşturulan Okey Oynamanın Gerçek Okey Adresi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 193 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Okey Oynamanın Gerçek Okey Adresi
Konbuyu başlatan emircan77
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan emircan77

emircan77

Üye
Katılım
17 Ara 2020
Mesajlar
45
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
36
Konum
Yalova

İtibar:

Okey Oyna

Türkiye'de en fazla oynanılan oyunlardan birisidir. Oyunu oynamak için belli başlı kurallar vardır. Bu kurallara uyulması halinde 2 ya da 4 kişi beraber oynayabilir. Okey oyna bir masa oyunudur. Bu oyun 106 taş kullanılarak oynanır. Bu taşlardan biri seçilir ve o gösterge taşı olur. Okey taşı ise gösterge taşının bir üstü olmak zorundadır. Örneğin gösterge taşı 11 beyaz ise okey taşı 12 beyaz olmalıdır. Bu nedenle sahte okey taşı da 12 beyaz olur.

başlatmak için oyunu oynayan kişilere 14 adet taş dağıtılırken içlerinden birine 15 taş verilir. Bunun nedeni okey oyunu başlatabilmesi için artı olarak bir taş verilmesinin gerekliliğidir. Sıradaki oyuncu ise ıstekasında ki sayılara ve düzene uygun bir taş varsa karşısında alır ya da uygun değilse yerden bir taş açar ve oynamaya devam eder. Okey oynarken bir diğer kural ise perlerin düzenidir. 12 13'ün ardından 14 değil 1 gelir. Bu da 1 pere tekamül etmektedir.

Böylesine eşsiz okey oyununu oynamak için adresini ziyaret ede bilirsiniz.
 
Üst Alt