Mobil Onay Kodu Nedir?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Mobil Onay Kodu Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 195 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Mobil Onay Kodu Nedir?
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Bankalar günümüzde sistemi üzerinden çalışmaktadır. Kullanımı oldukça kolay olan bu sistem bilmeyenler açısından sorun teşkil edebilmektedir. Peki mobil onay kod sistemi nedir? Online olarak gerçekleştirilmek istenen ödemeler ilk zamanlarda sadece kart bilgilerinin siteye girilmesinden sonra tamamlanmıştır. Ancak bu sayede kartlar çalındığında ciddi zararlar oluşmuştur. Cep onay sistemi bu tür dolandırıcılıkların önünü kesmiştir. Çünkü sistem gereğince herhangi bir ödeme yapılabilmesi için ilk olarak sms onayına sunulan kodların ilgili siteye doğru bir şekilde girilmesi lazımdır.


Mobil Onay​

Tek kullanımlık numaraların temin edilmesinin daha kolay hale gelmesinden sonra kodların buralara yönlendirilmesi çabası görülmeye başlanmıştır. Aynı durum yoluna gidenler açısından da geçerlidir. Ancak bankalar kullanıcılarının güvenliklerini her durumda gözetmektedir. Bu neden yüzünden sistemi ancak kimlik bilgileri ya da ATM ile güncellenmesinden sonra işler hale gelmektedir. Görüldüğü üzere sistemin farklı bir numaraya gönderilmesi mümkündür. Fakat bu durumun gerçekleşmesi esnasında da güvenlik önlemlerinden herhangi bir taviz verilmemektedir.
 
Üst Alt