Mobil Onay Kodu Gelmiyor

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Mobil Onay Kodu Gelmiyor başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 149 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Mobil Onay Kodu Gelmiyor
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Online şekilde yapılan harcamaların güvenliği için mesaj onay sistemi kullanılmaktadır. Bankalar bu sistemi aslında bir gereklilik yüzünden ortaya çıkarmışlardır. Çünkü sms onay kod sistemi gelmeden önce pek çok kart sahibi dolandırılmıştır. Çünkü harcama yapabilmek için birilerinin kart numaralarını bilmek bile yeterli olarak kabul edilmiştir. sisteminin gelmesinden sonra ise işler değişmiştir. Günümüzde online olan alışverişlerin tamamlanabilmesi için cep telefonlarına tek kullanımlık olarak gönderilen kodlarının ilgili siteye girilmesi gerekmektedir.


Mobil Onay​

Numara onayı hakkında kullanıcıların farklı sorunlar yaşadıkları da bilinmektedir. Ancak sorunlar arasında en popüler olanı kodların numaralara gelmemesinden kaynaklanmaktadır. Bahsedilen sorun kartların internet alışverişlerine kapalı olmasından kaynaklanabilmektedir. kodu alamamanın bir diğer nedeni ise banka iletişim bilgilerinin güncel olmamasıdır. Günümüzde insanlar cep telefonlarının numaralarını güncelledikten sonra bankalarda kayıtlı olan numaraları güncellememektedir. Bu da sms onay kodunun bankada kayıtlı olan numaraya gitmesi anlamına gelmektedir. Sorun çözümü için güncellemelerin ATM ayarları üzerinden yapılması yeterli gelmektedir.
 
Üst Alt