McDonough ve Braungart’a Göre Beşikten Beşiğe

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan McDonough ve Braungart’a Göre Beşikten Beşiğe başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 256 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı McDonough ve Braungart’a Göre Beşikten Beşiğe
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

McDonough ve Braungart, ’nin aslında daha sonra kullanılamayan ve düzeltilemeyen organik ve karışık ortamda "gıda" yaratan "geri dönüşüm" olduğunu söylüyor. McDonough ve Braungart, kapalı döngülerde sürekli dolaşan geri dönüştürülmüş ürünler üreterek "yaşamlarının" sonunda yere dökülen veya toprağa gömülen ‘’beşikten mezara’’ ürünler tasarlamak yerine, "beşikten beşiğe" kullanımının mümkün olduğunu savundular. Yeni bir sanayi devrimi dedikleri bu yaklaşımla, endüstriyi tamamen değiştiriyor ve dönüştürüyorlardı. McDonough ve Braungart'a göre, malzemelerin sürekliliği kapalı bir döngüde sağlanır ve ekosistemlere zarar vermeden değerleri artar.

"Kağıt mı plastik mi?" "Hiçbiri ..." diyor McDonough ve Braungart ve cevap veriyor, "neden daha iyisini yapabileceğimiz için daha az zararlı alternatifi tercih ediyoruz örneğin, yenilebilir alışveriş torbaları yapmak mümkün olurken."

McDonough ve Braungart kendi kitaplarıyla başladılar. "Beşikten Beşiğe" kitabı geleneksel kağıda basılmadı. Plastik reçine ve inorganik katkı maddelerinden yapılmış, endüstriyel işlemlerde yeniden kullanılabilen ve kullanılabilen, "teknik gıda" adı verilen sentetik bir "kağıt" kullanıldı.
 
Üst Alt