Lazer Kesim Nasıl Yapılır?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Lazer Kesim Nasıl Yapılır? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 156 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Lazer Kesim Nasıl Yapılır?
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

makineleri hemen her yerde karşımıza çıkmaktadır. Özellikle evlerde kullanılan eşyaların üretiminde tercih edilen bu tür makineler lazer tüpleri güç kaynakları olarak tanımlamaktadır. Bahsedilen tüpler bittiğinde lazer kesim makinesinin yeniden çalışabilmesi için tüplerin değiştirilmesi yeterli olmaktadır. Bir tüpün ömrünün ne kadar olduğunu ise günlük kaç lazer kesim yapıldığı belirlemektedir. marka de alım yerine göre farklılaşabilmektedir. Sistemin çalışması ise lazerin lazer lens aracılığı ile kesim yapılmak istenen malzemeye yansıtılması şeklinde açıklanmaktadır.


Lazer Markalama Makinesi​

son yılların en basit markalama yöntemleri arasında yerini almış durumdadır. Bu tür makineler ürünlere lazer ışığı yönlendirerek kalıcı bir marka etiketi oluşturmaktadır. Üstelik bahsedilen işlem kısa süre içerisinde tamamlandığı için bir gün içerisinde yüzlerce ürüne marka basımı yapılabilmektedir. Pleksi lazer kesim makinesi ise lazer ışınlarından istifade edilerek pleksi kesim işlemi yapmaktadır. İşlemlerdeki kesimler hızlı ve temiz olduğu için tercih edilmektedir. Üstelik bu sayede istenen tasarımlara da erişim sağlanabilmektedir.
 
Üst Alt