Kur’an Kursu

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde the tarafından oluşturulan Kur’an Kursu başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 254 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Kur’an Kursu
Konbuyu başlatan the
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan the

the

Üye
Katılım
12 Şub 2020
Mesajlar
261
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Yaş
23
Konum
ankara

İtibar:

Kur’an kursları genellikle yaz sezonlarında faaliyet gösteren, yatılı veya sadece gündüzleri olmak üzere ikiye ayrılan kız ve erkek öğrencilerin ayrı şekilde eğitim gördüğü ücretsiz kurslardır. Kur’an kursları camilerde veya bu kursların düzenlenmesi için ayrılmış yerlerde yapılır. Kur’an kurslarında, Kuran'ı Arapça bir şekilde kelimeleri doğru telaffuz ederek okumayı öğreniriz. gerek Kuran okumak için gerek ise farklı alanlarda lazım olmaktadır.

Kuran’ın Türkçe mealini okumuş olsak bile Arapçasını okuyabilmemiz çok önemlidir. Bu nedenle Kur’an kurslarında tecrübeli hocalarla birlikte Kuran’ı en doğru şekilde öğrenmemize yardımcı olur. Bununla beraber kuran kurslarında diğer ibadetlere, dualara, peygamber efendimize ve dinimizin ahlak ve görgü kurallarına dair pek çok bilgi edinebilirsiniz. Bazı kurslar sadece çocuklara yönelik olsa da yetişkinlere yönelik olan Kur’an kurslarına katılarak sizde Kuran’ı doğru bir şekilde öğrenebilme imkanına sahip olabilirsiniz.
 
Üst Alt