Kripto Para Haberleri Sitesi

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde burcualtinsoy tarafından oluşturulan Kripto Para Haberleri Sitesi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 172 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Kripto Para Haberleri Sitesi
Konbuyu başlatan burcualtinsoy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan burcualtinsoy
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
384
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
32
Konum
bursa

İtibar:

Bitcoin 2008 yılında Satoshi Nakamoto tarafından yayınlanmış olan, bağımsız ve elektronik olan yeni nesil bir kripto para birimidir. Bitcoin şifreli ve anonim kodlarla yazılmış olan açık bir koddur. Kullanıcılar için tamamen güvenli ve özel bir kriptolu kodlama ile tanımlanmış olan günümüzde aktif olarak kullanılan bir elektronik para birimidir. Bitcoin merkezi bir para birimi değildir. Bu özelliği Bitcoin uygulamasının herhangi birileri tarafından kapatılmasının önüne geçmektedir. Bitcoin kullanıcıları miktar sınırı olmadan ve kolayca para transfer işlemlerini gerçekleştirebilmektedir. Elektronik para birimlerinin önem kazandığı günümüz piyasasında bu yenilikçi para birimi fazlasıyla rağbet görmüş ve kısa sürede Bitcoin kullanıcılarının sayısı artmıştır. Daha hızlı, daha güvenli ve miktar kısıtlaması olmadan para transferi yapabilme imkânı sağlayan Bitcoin sayesinde aktif piyasa kullanıcılarının işlemleri daha sağlıklı bir hale gelmiştir.

Günümüzde pek çok ürün ve hizmet kripto para birimi olan Bitcoin ile satın alınabilmekte bu da tedarikçi ve alıcıların Bitcoin’e yönelmesine neden olmaktadır. Merkez paradan çok daha farklı olarak birimi olan Bitcoin özel kodlarla tanımlanmıştır. Bu özelliği sayesinde çok daha güvenli bir hale getirilen ödeme aracı, tedarikçilerin kişisel bilgilerini gizli tutma özelliğine de sahiptir. Bu sayede hem tedarikçinin kişisel bilgileri hem de ödeme bilgileri gizli kalabilmekte ve herhangi bir şekilde bu bilgilerin istismar edilmesinin önüne geçilmektedir. Bitcoin 2008 yılından bu yana piyasada yer almakta olan ve gelişen teknolojinin insanlara sunduğu bir elektronik ödeme aracıdır. Şifreleme yöntemi ile yazıldığı için ve bir merkeze bağlı olmadığı için kullanıcılar için çok daha güvenli bir işlem yapılmasına imkân sağlamaktadır. Her geçen gün artmakta olan Bitcoin kullanıcılığı yeni nesil bir para birimi olarak hayatımızda daha fazla yer almaktadır. Bitcoin an itibari ile 23,599 USD değere yükselerek yeni bir rekor kırdı. Siz de bu yükselişten kar etmek isterseniz sitemizi ziyaret edin. Birbirinden yararlı içeriklere ve daha fazlasına kolayca ulaşın.
 
Üst Alt