Koloğlu'na bağlı mühendislerden Türkiye’de güneş enerjisi sektöründe çığır açacak bul

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde ceylan tarafından oluşturulan Koloğlu'na bağlı mühendislerden Türkiye’de güneş enerjisi sektöründe çığır açacak bul başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 227 kez görüntülenmiş, 1 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Koloğlu'na bağlı mühendislerden Türkiye’de güneş enerjisi sektöründe çığır açacak bul
Konbuyu başlatan ceylan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan Nevrotin

ceylan

Üye
Katılım
30 Nis 2020
Mesajlar
643
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
34
Konum
ankara

İtibar:

savunma-sanayiinde-560-milyon-dolarlik-cigir-acaca-3768941.Jpeg


Güneş enerji sistemlerinde kullanılan PV inverter ürünleri, Türkiye’de ilk kez %100 yerli sermaye ve milli teknoloji ile Solarkol Enerji tarafından üretiliyor.
Koloğlu Holding tarafından kurulan Solarkol Enerji, güneş enerji sistemlerinde kullanılan PV (Fotovoltaik) inverter teknolojisinin en yenilikçi ve verimli cihazlarını %100 yerli sermaye ve milli teknoloji ile Türkiye’de üretiyor.
Solarkol Enerji’nin ürettiği %100 Yerli ve Milli PV inverterlerin aynı zamanda alanında öncü teknolojik yeniliklerle donatıldığını belirten Solarkol Yönetim Kurulu Üyesi İlker Olucak, “Solarkol Enerji olarak 10kW’dan 100kW’a kadar güçlerde Micro, String ve Optimizer teknolojilerine sahip PV inverter ürünleri Türkiye’de ilk kez yerli olarak üretiyoruz. Güneş enerji hasadını maksimuma çıkartırken bakım ve işletme maliyetlerini minimuma indiren yenilikçi teknolojileri hedef alıyoruz.” dedi.
Yerli inverter kullanımı ile MW başına 60 bin USD cari açığa değer katılıyor
GES yatırımlarının ve yerli inverter kullanımının önemine dikkat çeken Olucak, “Yerli inverter üretimi ile MW başına 60.000 USD cari açığa değer katılmaktadır. Her 1GW GES yapılması halinde yıllık 110 Milyon USD’lik doğalgaz ithalatının önüne geçilmektedir” dedi.
Solarkol Enerji’nin vizyonunun %100 yenilenebilir enerji kaynaklarını temel alan bir gelecek olduğunu vurgulayan Olucak, “Covid 19 pandemi süreciyle birlikte milli yeterlilik ve sürdürülebilirlik kavramlarının yakın gelecekte anahtar kavramlar olacağını öngörüyoruz. Yenilenebilir enerji kaynakları, dışa bağımlılığın ve cari açığın azaltılmasında büyük bir rol oynayacak. Diğer yandan iklim değişikliği konusu küresel ekonominin ve devletlerin öncelikli gündem maddelerinden biri olacak. Bu noktada sürdürülebilir kalkınma ve sürdürülebilir enerji için yenilenebilir enerji yatırımlarının önemi ön plana çıkacak. Güneş enerjisi projeleri de yenilenebilir enerjinin büyümesinde baş rolü oynayacak.” şeklinde konuştu.
 

Nevrotin

Üye
Katılım
24 Eyl 2020
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
30
Konum
Adana

İtibar:

Başarılar dilerim.
 
Üst Alt