Kolik Bebek Nedir?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde porsuk53 tarafından oluşturulan Kolik Bebek Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 190 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Kolik Bebek Nedir?
Konbuyu başlatan porsuk53
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan porsuk53

porsuk53

Üye
Katılım
30 Ara 2019
Mesajlar
133
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Yaş
27
Konum
Rize, Çayeli

İtibar:

Kolik Bebek Nedir?
Kolik bebek, bebeğin haftanın dört günü, günde en az dört saat olmak üzere aralıksız bir şekilde ağlamasıdır. Yapılan araştırmalara göre doğan yeni bebeklerin yüzde 40'ı kolik bebek rahatsızlığından muzdariptir. Bebeklerde kolik oluşumunun sebepleri maalesef henüz net olarak bilinmemektedir. Bununla birlikte bazı gaz ve hazımsızlık sorununlarının bu hastalığa yol açabildiği ifade edilmektedir. Bununla birlikte, sindirim sisteminin tam gelişmemesi, bebeğin fazla veya yetersiz beslenmesi, anne sütüne duyarlılık, aşırı uyarılma, migren veya baş ağrısı ve korku veya huzursuzluğun kolide yol açtığı ifade edilmektedir.
belirtileri arasında, bebeğin herhangi bir neden olmaksızın sürekli olarak ağlaması vardır. Şayet bebek haftanın 4 günü, günün belirli saatlerinde durmadan ağlıyorsa kolik olabilir. Kolik bebek hastalığının ne yazık ki kesin bir tedavisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte bazı yöntemler, bebeğin rahatlaması ve sakinleşmesi için kullanılabilmektedir.
 
Üst Alt