Kıble Nedir?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Kıble Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 180 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Kıble Nedir?
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Kıble: ‘Yön, yönelinen cihet’ anlamına gelmektedir. Dini bir terim olarak kullanılan kıble İslam dinine inanan Müslümanların namaz kılarken yönelmeleri gereken yönü yani Kâbe’yi ifade etmektedir. Kâbe’ye yönelmek için k gerekmektedir. ise bulunduğunuz şehre göre değişim göstermektedir. Kıble yönünü bulamayan ya da kıble yönünden emin olamayan kişiler için kıble pusulası yardımcı materyallerden birisi olacaktır.

Kıble Pusulası Nedir?

Kıble pusulası ile kıble yönünü bulmak oldukça kolaydır. Kıble pusulasının tuşuna bastıktan sonra düzgün bir şekilde durduğunuz sürece pusula size bulunduğunuz konuma göre kıblenin yönünü gösterecektir. Pek çok Müslüman yeni taşındığı ya da ziyarete gittiği yerlerde kıble yönünden emin olmak isterken kıble pusulasından yardım almaktadır. Bu nedenle kullanmanın oldukça faydalı olduğunu söylemek doğru olacaktır.

Kıble pusulasının sizleri yanıltma ihtimali yoktur. Oldukça basit bir şekilde doğru kullanıldığı sürece kıble pusulası sizlere namazınızı kılarken yönelmeniz gereken kıble yönünü gösterecektir. Günümzde kıble pusulasına pek çok yerden ulaşım sağlamak oldukça mümkündür.
 
Üst Alt