Katarin Nedir?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde aysutekin tarafından oluşturulan Katarin Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 183 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Katarin Nedir?
Konbuyu başlatan aysutekin
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aysutekin

aysutekin

Üye
Katılım
2 Eki 2020
Mesajlar
23
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
28
Konum
Amasya

İtibar:

Katarin Nedir?
Katarin kapsül; parasetamol, oksolamin Sitrat veklorfeniramin etkili maddelerine haiz bir kapsül ilaçtır. Katarin forte kapsül 3 faal maddeye haiz olan bu deva histamin etkilerini engelleyici ve ağrı kesici, balgam bıraktırıcı, ateş düşürücü özellikleri vardır.
Katarin, kapsül şeklinde/biçimde olarak 30 adet kapsüllük gövdesi koyu mavi başi aleni mavi olarak piyasada satılır.
Katarin forte grip, nezle, soğuk algınlığı, akut hastalığı ve alerjik hastalıklar için kullanılabilir.

Katarin kapsül bademciklerin iltihaplanması, akciğerlerde hava yolu iltihabi farenjit sinüzit şeklinde üst teneffüs yolu hastalıklarının tedavisinde önemli etkileri vardır.

Katarin bu hastalıklara bağlı olarak ağrı kesici balgam çözücü ateş hapşırma öksürük, eklem kas ağrısı veya gözlerde kızarıklık ve burun akıntısı şeklinde hastalıkların tedavisinde önerilir.

Katarin su ile ağızdan alınan bir ilaçtır. Katarin kapsülü doktorunuzun dediği halde doktorunuzun dediği müddette dozunda kullanmalısınız. Aşırı doz tüketiminde ilacın yan etkileriyle karşılaşırsınız.

 
Üst Alt