Kadın Orgazmı

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Cinsel Sağlık kategorisinde aFa tarafından oluşturulan Kadın Orgazmı başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 167 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Cinsel Sağlık
Konu Başlığı Kadın Orgazmı
Konbuyu başlatan aFa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aFa

aFa

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
CEO
Teknik Admin
Katılım
19 Eki 2019
Mesajlar
177
Tepkime puanı
122
Puanları
193
Konum
İstanbul

İtibar:

Orgazm vajina veya rahimde görülen bir dizi istemsiz ve zevk verici kasılmanın sonucunda tüm cinsel gerilimin bir anda boşalmasıdır. Ancak bazı kadınlar kasılmalar olmadan da orgazm yaşarlar. Orgazma cinsel birleşme veya mastürbasyon sonucunda ulaşılır.
Orgazm sırasında vücut sertleşir ve kaslar kasılır. İstemsiz kasılmalar ve spazmlar vücudun bacak, karın, kol ve sırt gibi bölgelerinde görülebilir. Vajinanın ve rahmin kasları hızlı bir şekilde kasılıp rahatlar. Vajinadaki salgı bezleri suya benzer bir salgı salgılar. Bu, vajinanın kayganlaşmasını sağlar.
Cinsel bir tecrübe sırasında görülen fiziksel değişiklikler genellikle vazokonjestiyonun sonucudur. Bu, vücudun belirli bölgelerinde kanın toplanmasıdır. Kas gerilimi artar ve vücudun diğer bölgelerinde de değişiklikler olur. Birçok kadın çoklu orgazm yaşar. Masters ve Johnson araştırma ekibi bu durumu 25 yıl önce belgelemiştir. Teorilere göre orgazmla alakalı kasılmalar spermi vajinadan rahim ağzına çeker. Bu şekilde yumurtaya ulaşmak için daha iyi bir pozisyonda olurlar. Araştırmacılara göre bir kadın, cinsel ilişkiye girdiği kişi boşaldıktan sonra 45 dakika içinde orgazma ulaşırsa, içeriye çok daha fazla sperm girer.
Klitoral ve vajinal orgazm arasındaki fark orgazmın hangi bölgede hissedildiği değil orgazm için hangi bölgenin uyarıldığıyla alakalıdır. Klitorisin cinsel gerilim hissini artırmakta önemli bir rolü vardır. Cinsel heyecan sırasında klitoris şişer ve pozisyonu değişir. Pelvik bölgeden geçen kan damarları da şişer ve cinsel hassasiyet yaratırlar. Vajinanın iç dudakları şişer ve şekil değiştirir. Vajina yukarı doğru şişer ve rahim yer değiştirir.
Bazı kadınlar için vajinanın en dıştaki bölümü ve rahim ağzı da çok hassas olabilir. Hatta bazen klitoristen bile daha hassas olurlar. G noktası cinsel ilişki sırasında uyarıldığında bu kadınlar çok şiddetli orgazm yaşarlar. Buna vajinal orgazm denir ve klitorisin uyarılmasını içermez.


HemenSagLik..
 
Üst Alt