Kadın Orgazmı Hakkında Bilmediğimiz 5 Şey

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Cinsel Sağlık kategorisinde aFa tarafından oluşturulan Kadın Orgazmı Hakkında Bilmediğimiz 5 Şey başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 166 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Cinsel Sağlık
Konu Başlığı Kadın Orgazmı Hakkında Bilmediğimiz 5 Şey
Konbuyu başlatan aFa
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan aFa

aFa

Mustafa Kemal ATATÜRK
Administrator
CEO
Teknik Admin
Katılım
19 Eki 2019
Mesajlar
177
Tepkime puanı
122
Puanları
193
Konum
İstanbul

İtibar:

Orgazmlar eğlencelidir, hiç şüphe yok. Ama kadın orgazmında bildiğimizden daha fazlası var. Karmaşık, gizemli, çok amaçlı orgazm hakkında bilmeyebileceğiniz 5 şey.

Göğüslerinize İyi Gelirler

Orgazmlar oksitosin salgılarlar. Hani, çok hoş hissettiren ve daha bir hafta önce tanıştığınız birine aşık olduğunuzu zannettiren şu birleştirici hormon. Bunu zaten biliyorsunuz ama oksitosinin göğüs kanserine neden olan kanserojen maddeleri azalttığını biliyor muydunuz? Her orgazm olduğunuzda göğüslerinizin geleceği için yapabileceğiniz yaptığınızı unutmayın.

Geldiklerinde Ağrı Hissetmezsiniz

Baş ağrınız, krampınız mı var, bir yaralanmanızın iyileşmesini mi bekliyorsunuz? Ağrı kesiciyi kenara koyun ve zevk vericiyi alın. Zirvenizden sonra salgılanan oksitosin size 10 dakikalık üst düzey ağrı kesici rahatlama sunar. Bu doğal ağrı kesiciyi almak için uygunsuz bir yerdeyseniz, örneğin ofisteyseniz çalışmalar gösteriyor ki seksi düşünmek bile ağrıyı hafifletecektir.

Hıçkırıklar Geçecektir

Nobel Ödüllü bir bilim insanı hıçkırıklar için tesadüfen basit bir tedavi buldu. Ayrıntılar bir yana, 72 saattir hıçkırmasını durduramayan bir kişi, bir parmak ve bir anüs varmış. Neyse bu önemli değil. Önemli olan şu ki orgazm vagus (akciğer-mide) sinirinde uyarılma yaratır ve hıçkırıkları durdurur. Bu, suyu baş aşağı içtiğiniz şeyden kulağa daha eğlenceli geliyor.

Kaliteli Şarap Gibidirler

Pekâlâ, bu cinsel zirveye 30’larımızda (belki de 40’larımızda) erişmemiz beklenir. Peki, daha sonra ne olacak? Aşağıya, daha az orgazmik bir varoluşa doğru bir sarmal mı? O kadar çabuk değil! Bir çalışmaya göre, orgazmlar yaşla daha iyi hale geliyor. Bir çalışma gösterdi ki orgazmın kalitesi ve sıklığı yaşla artıyor. Seks sırasında orgazm yaşadığı bildirilen kadınların yüzdesi 18 yaşından 50 yaşına kadar tam %10 arttı. İşte emeklilikten sonra dört gözle bekleyebileceğiniz bir şey daha.

Genetiktirler

Orgazm olmak zorsa vibratörünüze (veya seks partnerinize) kızmayın ama anne babanızı suçlayabilirsiniz. Bir çalışmaya göre, bir kadının orgazm olma becerisi kısmen genetiği tarafından belirlenir. Anatomik mi fizyolojik mi yoksa psikolojik mi olduğu belli değil. Elbette, kadınlara karşı toplumsal tavır, yetiştirilme ve dini inanç da rol oynuyor. Ama sonuç olarak araştırmacılar, kadınların orgazm olma becerilerinin %45’inin toplumsal veya kültürel değil biyolojik olduğunu keşfettiler.


HemenSagLik..
 
Üst Alt