İstanbul Borderline Kişilik Bozukluğu Tedavisi

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde burcualtinsoy tarafından oluşturulan İstanbul Borderline Kişilik Bozukluğu Tedavisi başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 144 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı İstanbul Borderline Kişilik Bozukluğu Tedavisi
Konbuyu başlatan burcualtinsoy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan burcualtinsoy
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
384
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
32
Konum
bursa

İtibar:

Halk arasında yaygın olmasına rağmen tanısı pek koyulmayan Borderline kişilik bozukluğu hastalığı, insanların günlük yaşantısını etkileyen, insan ilişkilerine zarar veren ve aynı zamanda kişinin kendisine de zarar verme eğilimi oluşturan bir rahatsızlıktır. mümkün bir hastalıktır ve doğru tanıyla beraber doğru tedavinin uygulanması hastanın hayatını kurtarıcı bir etkiye sahip olacaktır. Borderline kişilik bozukluğu türkçe karşılık olarak belirsiz, sınır kişilik bozukluğu anlamına gelmektedir. Bu hastalığa tedavi oluşturulması için alınması hasta ve psikiyatr arasındaki bağı güçlendirerek süreci hızlandıracaktır. Bu da hasta sağlığı ve hasta güvenliği açısından önem teşkil etmektedir.

Borderline kişilik bozukluğu insanların çevresini algılama şeklinde sorunlar oluşturan, ani duygu değişimlerine sebep olan, dikkatsizliğe sebep olan bir rahatsızlıktır. Diğer adı ile , tanı konmasıyla beraber başlayan bir süreçtir. Bu tedavi ilk etapta kişide görülen belirtilerin kontrol altına alınmasını ve kişinin yaşam kalitesinin arttırılmasını hedefler. En sık kullanılan tedavi yöntemi psikoterapidir. Hastalığın ilerlemiş evreleri için gerek görüldüğü takdirde psikoterapiye ek olarak ilaç tedavisi de uygulanabilmektedir. Psikoterapi seansları bu hastalık için en temel tedavi yöntemi olarak bilinmektedir. Bir kişi ya da belirli bir grup içerisinde düzenlenebilmektedir. Grup seansları sayesinde kişinin toplum içerisinde kendini ifade etmesi ve karşısında ki kişiyi daha iyi anlaması sağlanmaktadır. Borderline kişilik bozukluğu tedavisi psikoterapi ile mümkün olan bir hastalıktır. İlaç tedavisinin etkisi azdır. Bu süreçte başarılı sonuçlar içinde Borderline konusunda özel eğitimli psikoterapist ile çalışmak son derece önemlidir. Klinik Psikolog Özkan Yiğit, bu alanda özel eğitimli bir uzmandır. Sizde iletişim ve randevu için hemen adresine gelebilirsiniz.
 
Üst Alt