İnternetten Radyo Dinle

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan İnternetten Radyo Dinle başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 253 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı İnternetten Radyo Dinle
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Radyo çok uzun yıllardır var olan bir kitle iletişim aracıdır. Görsellik sunmayan yapısı ile sözcükleri hayal gücü ile buluşturan radyo modern zamanda da çokça kullanılan bir araç olmaktadır. Özellikle arabalarda bulunan radyo bölümleri yolculuk esnasında müzik dinlemek, haber dinlemek ya da bir programı takip etme olanağı vermektedir.

Dijital dünyanın getirilerinden olan web siteleri radyo sektörünü de dijitalleşmeye itmiştir. İnternet radyoları günümüzde diğer radyolardan daha fazla sayıdadır. İnternet kullanıcıları ya da arayışında bulunarak internet sitelerine sahip olan radyoları dinleyebilmektedir.

İnternet tabanlı radyolar araçlara da adapte edilebilmesi ile konum fark etmeksizin konusunda destek sağlamaktadır. Ayrıca internet radyoculuğu geniş kapsamlı bir prodüksiyon gerektirmediği için kişisel olarak radyo yayını yapabilmek mümkün hale gelmiştir.

Akıllı telefonların dünyanın her yerinde çoğu insanda bulunması radyoya internet ile erişimi de yaygınlaştırdığı için radyo dinlemek tarihin tüm zamanlarından daha kolay erişilebilir ve daha çok kişiye yayın ulaşılabilir duruma gelmiştir.
 
Üst Alt