Halı Yıkama

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Halı Yıkama başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 234 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Halı Yıkama
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Halılar, günde yüzlerce kez ayağımızı bastığımız, evlerimizin orta yerinde taht kurmuş olan eşyalardır. Çeşitli şekillerde ve desenlerde, kısa ve uzun tüylü olmak üzere pek çok halı çeşidi vardır. Üzerinde gezdikçe, cam açık kaldıkça, tozlar üzerine kondukça tüylerinin aralarında bakteri üretmeleri de şaşılacak şey değildir. Bu tüylerin düzenli olarak temizlenmesi, halının diplerindeki kirlerin giderilmesi işine ise halı yıkama denir.

işi yılda mutlaka bir ya da iki kez yapılması gereken bir iştir. Aylarca halının diplerinde toplanan bakterilerin sağlığımıza zarar verebileceğini düşünürsek bir zorunluluk olduğunu da söylemek mümkün olabilir. Klasik ev süpürgelerine eklenen yıkama özelliği de halı yıkamanın ev ortamında kolaylaşması içindir. Halıyı süpürür gibi yıkamayı kim istemez ki? Ayrıca günümüzde artık oldukça uygun fiyatlara yıkama yapan halı yıkama merkezleri de vardır. Bu merkezler arandıkları evlere giderek halıları teslim alırlar ve yıkayıp paketleyerek aynı şekilde teslimatı gerçekleştirirler. Siz de dilerseniz evde kendi süpürgenizle dilerseniz de halı yıkama merkezlerinde halılarınızı yıkatabilir ve sağlıklı bir yaşam sürebilirsiniz.
 
Üst Alt