Gorgor House - Tiny House

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde ceylan tarafından oluşturulan Gorgor House - Tiny House başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 184 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Gorgor House - Tiny House
Konbuyu başlatan ceylan
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan ceylan

ceylan

Üye
Katılım
30 Nis 2020
Mesajlar
643
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
34
Konum
ankara

İtibar:

Türkiye’deki Tiny House akımının öncülerinden Gorgor House

Bugün sizlere farklı düşünen ve minimal yaşam tercihi olan kitleler için kısa bir yazı paylaşmak istiyorum. İnternette dolaşırken imarsız araziler için burası önemli “araziniz var ama imar yoksa” tam size göre bir ürün sunan Gorgor House ekibi sizi düşünerek iyi bir projeye imza atmış. Bu haber dikkatimi çekti ve okumaya başladım. Günümüzde yaşanılan Covid-19 salgını nedeni ile şehirden kaçan insanlar doğaya ile buluşuyor veya buluşmak istiyor fakat buraya kadar sorun yok. Asıl sorun gittikleri yerlerde arazisi olan insanlar o arazi üzerine koyabilecek bina için için almaları imar yoksa bunun mümkün olmadığını biliyorlar en azından bir çoğu, bilmeyen kişiler ise imarsız arazi üzerine yapılan yapıların yıkıldığını yıkılacağını sonradan öğreniyorlar.

Böyle bir sorun yaşamamak adına bu firma yetkilileri römork yapıp üzerine ev uygulaması sunmaktadırlar. Adına da deniyor. Tini House aslında Avrupa’da oldukça yaygın olan küçük ev yaşamıdır. Ülkemizde ise henüz 2-3 yıllık bir mazisi bulunan bir ev yaşamı olmakla beraber son dönemde yaşanılan salgın sebebi ile günden güne artmaktadır. Bu hem ülke ekonomisi için bir katkı hem de sektör için yeni bir ticari kapıdır benim görüşüm.
Firma tekerlekli mobil ev üretimini şimdilik 3 farklı model ile üretmekte ilerleyen zamanlarda bu oran artacaktır diye tahmin ediyorum. Üretmiş oldukları ürünleri ilgili sayfalarda detay kısmında fiyat bilgilerine ayrıca yer vermişler. İncelemek isterseniz linki buraya koyuyorum.

 
Üst Alt