Fullsepp Kurucusu Özgür Çağdaş Kimdir?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde osman75 tarafından oluşturulan Fullsepp Kurucusu Özgür Çağdaş Kimdir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 151 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Fullsepp Kurucusu Özgür Çağdaş Kimdir?
Konbuyu başlatan osman75
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan osman75

osman75

Üye
Katılım
5 May 2020
Mesajlar
49
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
33
Konum
adana

İtibar:

Boğaziçi Üniversitesi mezunu bir psikolog, yönetmen, , yazılımcı, gezgin, youtuber, blogger.

Yazar olarak Kültür ve Turizm Bakanlığından senaryo yazım desteği aldı. Berlin Film Festivali Talent Campus’e seçildi. Kanal D’de 40 bölüm yayınlanan “Ceza Mahkemesi” isimli dizinin 6 bölümünü yazdı.

Ardından stock video ve fotoğraf sektörüne girdi. Shutterstock ve Istock başta olmak üzere 30 civarı firma ile çalışmaya başladı. Hindistan’dan Moğolistan’a, Norveç’ten Vietnam’a 50’den fazla ülkeyi 7 yıl boyunca gezdi ve 15 bin civarı stock video ve fotoğraf üretti. 2014 ve 2015 yıllarında, Shutterstock, Pond5 gibi pek çok firmadaki videoların 1000’de 1’i Özgür Çağdaş’a aitti. Bu ajanslardaki en büyük ilk 10 portfolyo içerisindeydi. Envato’da en çok satan kişiler arasına girerek “Elite Author” oldu.

Çektiği videolar National Gegraphic, Netflix, BBC gibi pek çok kişi ve kurum tarafından kullanıldı.

2014’te Kamboçya’ya yerleşti. Kar amacı gütmeyen kişisel bloğu “dunyabirmasaldir.com”da yazdığı bir yazı virale düştü ve 10.000’den fazla kişi bu yazı sayesinde Kamboçya’ya geldi. Gelenlerin bir kısmı Kamboçya’ya yerleşti ve halen orada yaşamaya devam ediyorlar.

Seyahat odaklı Youtube kanalı “OzgurCagdas” 85milyon görüntülenme ve 240bin aboneyle en çok izlenen 4. Türk gezgin kanalı konumuna geldi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde pek çok film yapım atölyesi düzenledi. Kadir Has Üniversitesi’nde fotoğraf dersleri verdi.

Aynı zamanda kendisi blog, sosyal medya ve pazar yeri birleşimi olan Fullsepp’in kurucusudur.

Fullsepp’in kelime anlamı “Full Platform” kısaltmasıdır. “Yazı Yayınla, Telif Kazan” sloganıyla yola çıkan Fullsepp, bir yazarın tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefliyor. Fullsepp, kullanıcıların aynı anda hem reklam hem de satış geliri kazanabilecekleri ayrıca telif de paylaşabilecekleri bir platform özelliği taşıyor. Ortak yazar, çevirmen, fotoğrafçı veya diğer telif sahipleri platform üzerinden telif gelirini bölüşebilirler. isteyenlerin yeni adresi Fullsepp, dünyada telif bölüşümü yapan ilk ve tek platform olma özelliği taşıyor.
 
Üst Alt