Flip Flop Devresi Yapımı Kolay mı? Flashresim.com

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde canakar94 tarafından oluşturulan Flip Flop Devresi Yapımı Kolay mı? Flashresim.com başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 139 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Flip Flop Devresi Yapımı Kolay mı? Flashresim.com
Konbuyu başlatan canakar94
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan canakar94

canakar94

Üye
Katılım
17 Kas 2020
Mesajlar
118
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Yaş
31
Konum
İngiltere

İtibar:

Meslek liselerine yeni başlayanlar için basit elektronik devre kurma yöntemi olan flip flop devresi ile en basit şekilde elektrik akımım sağlamayı öğrenmenizi amaçlayan bir nevi performans ödevi olmaktadır. Birçok öğrenci bu basit kurum ve deney ile çok rahatlıkla anlayıp daha da geliştirebilmişlerdir. Eğer sizlerden de bu tarz bir sunum istemiş ise size vereceğimiz yöntem ile rahatlıkla yapabilirsiniz.

Birçok meslek lisesi öğrencisine ilk senelerde kavrama amaçlı verilen bu performans dersi aslında herkesin rahatlık ile yapabileceği bir iş olmaktadır. Ayrıca bu kurulumu öğrendiğiniz zaman direnç konusunu daha rahatlıkla kavrayacaksınız. Öncelik ile yapmanız gereken unsur malzemeleri almanızdır. Flip flop devresi için malzemeler ise; R1,R4 330 volt dirençten iki adet, R2, R3 K dirençten iki tane, C1, C2 100qf -16 volt kondansatörden iki tane, Q1, Q2 BC273 transistörden iki adet almanız gerekiyor. Yada bulmanız gerekiyor olacaktır.

Site:
 
Üst Alt