Eski Dama Oyunlarını Oyna

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde emircan77 tarafından oluşturulan Eski Dama Oyunlarını Oyna başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 175 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Eski Dama Oyunlarını Oyna
Konbuyu başlatan emircan77
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan emircan77

emircan77

Üye
Katılım
17 Ara 2020
Mesajlar
45
Tepkime puanı
0
Puanları
6
Yaş
36
Konum
Yalova

İtibar:

Canlı Dama Oyna

sitelerinden ya da dama oyna uygulamalarından faydalanarak siz de dama oynayabilirsiniz. Dama oynayabilmeniz için ise bilmeniz gereken belli başlı kurallar vardır. Bunları öğrendiğiniz takdirde siz de dama oynamaya başlayabilirsiniz. Damada bulunan en önemli kural oyuncunun kaldırdığı taşı oynamak zorunda olmasıdır. Kaldırılan taştan ve hamleden vazgeçilemez. Her iki tarafın da taş almak için imkanı oluşmuşsa, kişi bunu ilk hamlesi ile almak zorundadır.

Dama Oyunu Oyna

tahtasında birkaç yönde taş alınabildiği doğrultuda çok olan taşlar alınmalıdır. Diğer bir kural ise dama taşı sektirilmeden oynanmalıdır. Dama 64 kareden oluşan siyah ve beyaz taşların içerisinde yer aldığı bir oyundur. Oyuncu taşını seçtikten sonra 2 ve 3. Sıralara taşlar dizilir. Ardından 7. Ve 8. Sıralara ise rakip taşlarını dizer. Taşların oynayışı birçok dama türüne göre değişir. Türkiye'de en çok klasik dama ve türk daması oynanmaktadır. Biz de türk damasını baz alarak taşların çapraz yönlü oynanamayacağını söylemek isteriz. Diğer tüm özellikler ise klasik dama ile aynıdır.

Eskiden en çok sevilen dama oyunlarını oynamak için sayfamızı ziyaret ede bilirsiniz.
 
Üst Alt