Ertesi Gün Doğum Kontrol Hapı Fiyat 2021

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde netflixer tarafından oluşturulan Ertesi Gün Doğum Kontrol Hapı Fiyat 2021 başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 306 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Ertesi Gün Doğum Kontrol Hapı Fiyat 2021
Konbuyu başlatan netflixer
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan netflixer

netflixer

Üye
Katılım
31 Mar 2020
Mesajlar
19
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
21
Konum
istanbul

İtibar:

, listesi konumuz hazırlanırken bu şekildeydi ancak fiyatların alışveriş yaptığınız yere ve güncel zamlara göre değişkenlik gösterebileceğini unutmayın.


Genelde insanların isminden dolayı kafalarında ilişkiden 1 gün sonra alınması gibi bir yargı oluşuyor ancak bu yanlıştır. Ertesi gün hapını ne kadar erken alırsanız, o kadar etkili olurlar. İlişkinin geçtiği 24 saat içerisinde alınması durumunda yüzde doksan civarlarında başarılı oluyor. İlişkinin üzerinden geçen süre aralığı arttığı sürece, başarı şansı aynı seviyede azalacaktır. Etkileri kullandığınız markadan markaya farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak bilmeniz gereken şey zaman geçtikçe koruma etkisi azalır yani ne kadar erken o kadar iyi. Ertesi gün hapları çok yoğun olarak hormon içerikli olduğundan ayda en fazla 1 kez kullanılmalı. Ertesi gün haplarını, doğum kontrol hapları gibi düzenli kullanırsanız çok büyük yan etkileriyle karşılaşabilirsiniz. Hapı aldıktan sonra 3 saat içerisinde kusma durumu gerçekleşirse ilacın etkisi ortadan kalkar bu yüzden yeni bir hap almalısınız. Kendinizi kötü hissederseniz veya kötü etkiler devam ederse mutlaka bir sağlık kuruluşuna başvurun. Eğer düzenli bir cinsel yaşantınız varsa ve gebelik istemiyorsanız mutlaka bir kadın doğum uzmanına başvurup sizin için en ideal doğum kontrol yolu hakkında bilgi edinmelisiniz. Ayrıca kullandığınız markadan markaya değişiklik gösterebileceğinden bazı markaların 2-3 doz kullanılması gerekilebilir, bazı markalar tek dozla yeterli olabilir bu yüzden mutlaka prospektüsü okuyun ve eczacınıza danışın. Ertesi gün hapları düzenli bir koruma yöntemi değildir.

Kaynak:
 
Üst Alt