En İyi Çekvalf Ürünleri

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde burcualtinsoy tarafından oluşturulan En İyi Çekvalf Ürünleri başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 13 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı En İyi Çekvalf Ürünleri
Konbuyu başlatan burcualtinsoy
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan burcualtinsoy
Katılım
13 Kas 2020
Mesajlar
413
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
32
Konum
bursa

İtibar:

Site Adı
En İyi Çekvalf Ürünleri
Site Adresi
https://adavana.com.tr/
Açıldığı Tarih
16 Haz 2022
Çekvalfler, çek vana olarak da isimlendirilen tek yönlü geçişe yardımcı olan ürünlerdir. Çek vanalar sayesinde, sistemler daha verimli bir şekilde çalışabilmektedir. İşletmelerin emniyetinin sağlanması adına, bu valf modeline ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun yanı sıra, gerekli olan durumlarda da komplike armatürlerin de yerine bu ürünlerin kullanımına ihtiyaç duyulur. Çekvalf ürünler, çalışırken basınç farkı göz önüne alınır. Vananın açılması durumunda giriş basıncı, vana çıkış basıncından yüksek olmalıdır. Eğer ki vana çıkış yönü ya da giriş tarafı basınçtan yüksek olursa çekvalf kapanacaktır. Tek yönlü valf olan bu sistemler, ters yönlü akışa da izin vermeyecektir. Bu sayede, pompa ve makine gibi donanımlar ise arıza yapmayacaktır.

Site üzerinde yerini alan kelebek vana modelleri ise sıvı, buhar, tanecikli ya da gaz gibi akışkanları kontrol eder. Basit yapılı olarak tasarlanan bu vanalar, çok sık tercih edilir. Basınçlı hava ve katı partikülleri de içinde barındıran akışkanlardan ise asla hasar almaz. Kelebek vanalar, sızdırmazlık özelliğine de sahiptir. Düşük basınç kaybıyla çalışan bu ürünler, hızlı kapanma özelliğiyle de işlevini ortaya koyar. Siteden temin edebileceğiniz bir diğer ürün ise gate vana modelleridir. Bu ürünlerin içindeki diskler sayesinde, akışkanların geçişi kolaylaşmaktadır. Farklı tesisatlarda kullanılmak üzere, tasarlanan sürgülü vanaların farklı çeşitleri de vardır.
 
Üst Alt