Ehliyet Sınavından Geçmek İçin Kaç Puan Alınmalı?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Ehliyet Sınavından Geçmek İçin Kaç Puan Alınmalı? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 170 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Ehliyet Sınavından Geçmek İçin Kaç Puan Alınmalı?
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:


Bilindiği üzere ehliyet almak için adaylar iki sınavdan geçirilir. Birincisi sözel dersler, ikincisi ise direksiyon dersidir. genelde kolay olduğu için adayların yarısından fazlası bu sınavda başarılı olur. Ehliyet sınavından geçmek için almanız gereken puan 70’dir ve bu puana ulaştıktan sonra 2.aşamaya yani direksiyon sınavına girmeye hak kazanırsınız.

Ehliyet Sınav Soruları Zor mu?
gibi çok fazla çalışmaya gerek kalmadan bu sınavları geçmeniz mümkün olabilmektedir. Tabi hiç çalışmayan ve bu konu hakkında bilgisi olmayan insanlar için bu sınavı geçmek oldukça zor olacaktır. bu aşamada adaylar için maç öncesi son antrenmandır. Bu soruları çözerek kendinizi test etme imkanı bulabilirsiniz ve sınavda çıkacak soruları aşağı yukarı tahmin edebileceksiniz. En önemlisi ise çıkmış sorular sayesinde kendi kapasitenizi bu konuda bilebileceksiniz. Sınav sorularının eskiden geçmiş yıllardaki sorulardan çıktığı herkesçe bilinmekte; ama bu durum da artık zorlaştı ve sorular her yıl yeniden hazırlanmaktadır.
 
Üst Alt