E-Ticaret Kursu İzmir

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde salazar tarafından oluşturulan E-Ticaret Kursu İzmir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 168 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı E-Ticaret Kursu İzmir
Konbuyu başlatan salazar
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan salazar

salazar

Üye
Katılım
24 Eyl 2020
Mesajlar
109
Tepkime puanı
0
Puanları
16
Yaş
26
Konum
ist

İtibar:

Pazarlamacılar için bile, web tasarım kriterleri veya web sitesi tasarım standartları üzerinde halen çok düşünülecek bir şey olarak görülmemektedir. Bu ebeple genellikle başta yapılan temel hatalar kullanım sırasında giderilmeye çalışılır. Ancak web tasarım kriterleri web tasarımcıları için kritik önem taşır. "Standart web antlaşmaları" olarak tanımlayabileceğimiz uygulamalar web tasarım standartları olarak kabul edilebilecek en iyi uygulamalardır. Bunlar, web tasarımcılarının takip ettiği, ziyaretçilerinin beklentilerine uygun olduklarını bildikleri bir dizi kurallardır. Bunlar web sitesi için açıklık ve kullanışlılık için bir nevi yönergedir.

Web Sitesi Tasarım Standartı Nedir?
Neler Standart Olarak Kabul Edilmelidir?
Web tasarımcıları, bu soruyu cevaplayabilmek için en iyi 50 pazarlama sitesine bakarak 10 kuraldan oluşan bir dizi yönerge belirlemiş durumda. Elbette bu yönergeler yıldan yıla değişiklik gösterse de başlangıç için iyi bir fikir veriyor.

Bu 50 site alexa.com daki işletme>pazarlama ve reklamcılık kategorsinden seçilmiş en iyi pazarlama web siteleridir. E-ticaret hedefleri olmayan haber ve medya-yayın siteleri hariç tutularak belirlenmiştir.
İncelenen 50 web sitesi arasında;

Standart Uygulanan: Bu web sitelerinin% 80'i veya daha fazlası aynı tasarım yaklaşımını kullanıyor.
Genel Uygulanan: Bu web sitelerinin% 50 - 79'u aynı tasarım yaklaşımını kullanıyor.
Kafa Karışıklığı Yaratan: % 49 veya daha az web sitesinde halen tek bir tasarım yaklaşımı hakim değil.
Web Sitesi Tasarım İçin 4 Başlıkta Kriterler
Bu araştırmalara göre bir web sitesi tasarım kriterleri temel olarak 4 başlığı içerir. Alan Adı ile İlgili Olan Kriterler, Web Barındırma ile İlgili Olan Kriterler, Biçimsel Web Tasarım Kriterleri, Yapısal Web Tasarım Kriterleri

Aşağıdaki yazıda bu kriterlerin önemli olanlarını bu başlıklar altında maddeler halinde sıraladık.


A) Web Sitesi Tasarımında Alan Adı Kriterleri
1) Alan Adınızı Mutlaka Sadece Siz Kiralayın

Alan adları ile ilgili ilk ve en temel kriter, alan adını kiralarken, kiralayanın mutlaka siz olmasıdır. Elbette alan adı satın almak için aracı web siteleri kullanmak zorundayız. Ancak aracı başka insan kullanmamaya özen gösterin. Alan adları yıllık kiralama ile alınır. Bu alışveriş bir satın alınma değildir. Alan adları sürekli sizin olmaz. Her sene yenilenir. Bu sebeple aracı bir insanın olması sürekli o insana muhtaç olacağınız anlamına gelir. Herhangi bir uzlaşmazlıkta da web sitesi üzerinde bir hak iddia edemezsiniz.

2) Alan Adı Çok Uzun Olmasın

Çok uzun olan alan adları kullanıcılar tarafından tercih edilmez. Ayrıca arama motorları açısından spam linkler olarak görülme ihtimalleri bulunur.

3) Alan Adında İşaret Kullanmamaya Çalışın

Alan adı tercihi yaparken ".", "-" gibi işaretsel terimlerden kaçınmanız önerilir.

4) Alan Adında Rakam Kullanmamaya Çalışın

Yine alan adı tercihi yaparken çok özel durumlar olmadıkça sayı içermemesi önerilir.

5) Alan Adında Hizmet ve Şehir İsminin Geçmesi

Alan adı tercihinde arama motorlarında yükselmek için bazı tercihler yapacaksınızdır. İçinde hizmet verdiğiniz sektörün isminin veya bulunduğunuz şehrin isminin geçmesi aramalarda avantaj sağlar. Ancak herhangi bir alan adı ile de uygun arama motoru optimizasyon kriterlerine dikkat edecerekte daha fazla başarı yakalamak mümkündür.

6) .Com Uzantısı

".com" uzantılı alan adları genellikle ".net", ".org" alan adlarından daha çok tercih edilir. Bunun başlıca nedeni insan alışkanlıkları ve arama motorları istekleridir. bir alan adı seçerken öncelikle ".com" versiyonunun kullanılabilir olup olmadığına bakmanız önerilir.

.B) Web Hosting (Web Barındırma) ile İlgili Kriterler
1) Web Hosting Fiyatı Çok Ucuz Olmayanı Tercih Edin

İster Linux ister Windows tabanlı bir web sitesi yazılımı kullanın mutlaka çok ucuz olmayan bir barındırma tercih edin. Çok ucuz olan barındırmalar çok kalabalık olabilir. Bu da sizin web sitenizin yavaş açılmasına sebep olur.

2) PHP Mail Fonksiyonu Kapalı Olmalı

Bir wordpress veya Joomla tarzı içerik yönetim sistemi kullanıyorsanız barındırmanız da "PHP mail fonksiyonun" kapalı olduğuna emin olun. Bu tür yazılımlarda botlar bu fonksiyonu kullanarak sıklıkla sizin web siteniz üzerinden spam atarlar. Bu size her anlamda zarar verir.

3) Gzip ve Önbellekleme Özelliği Açık

Sunucunun Gzip, ön bellekleme özelliklerinin açık olmasına dikkat edin. Web sitelerinizi hızlı açmak için gerekecektir.

4) Hızlı Teknik Destek

Teknik desteğin iyi olduğuna emin olun. Yurtdışı sunucularında teknik destek zordur. İngilizce bilmeniz gerekir.


C) Web Sitesi Biçimsel Kriterleri
1) Sol Üstteki Logo

Araştırılan web sitelerinin% 100'ünde sitedeki her sayfanın sol üst köşesinde tıklanabilir bir logo vardı. Bu bir standarttır!

2) Sağ Üstteki İletişim Linki veya Bilgisi

Web sitelerinin % 44'ün her sayfanın sağ üst köşesinde iletişim bağlantısı var. Bu yerleştirme çok yaygın kabul edilmesine rağmen hala bir standart olarak kabul edilmiyor.

3) Üst kısımdaki Ana Menü

Web sitelerinin % 88'inde, ana navigasyonun her sayfanın üst kısmındaki başlıkta yer alması, yatay olarak üst tarafta bir navigasyonun bir web tasarım standardı haline gelmesini sağladı.

4) Ana Sayfa Slayt Gösterisi

Web sitelerinin% 32'sinde dönen bir dizi resim ve mesaj içeren bir ana sayfa slayt gösterisi var. Bu da statik olarak aslında resim kullanımının daha yoğun olduğu anlamına geliyor. Yine de kullanım durumu ve site tipine göre bu özelliğin site sahibine bağlı olduğu anlamını da taşıyor.

5) Ana sayfada Pazarlama Sloganları ve Yönlendirmeleri Kullanma

Pazarlama metinleri web sitelerinin% 80'inde ana sayfada yüksek bir oranda kullanılıyor. Diğer sayfalar için pazarlama metinleri için belirgin bir kıstas yok.
Pazarlama metin ve görselleri için belli bir piksel yüksekliği yok. Ancak genel yorum, ziyaretçilerin kaydırma yapmadan metinleri görmeleri web sitesi tasarımcılarınca tercih edilen bir unsur olması.

6) Ana Sayfada Eylem Çağrısı

Web sitelerinin% 78'i görsel olarak ana sayfalarında belirgin bir eylem çağrısı yapıyor. Standart olmasa da genel uygulamaya girecek bir orana sahip.

7) Üst Başlıkta Arama Özelliği

Web sitelerinin% 54'ünde başlıkta bir arama özelliği bulunmaktadır. Bu durumda %48 gibi yüksek oranda da pazarlama sitelerinin her sayfada ya bir bağlantı, simge ya da arama kutusu olarak "genel olarak" görünen bir arama özelliğine sahip olmadığı anlamı da taşır.

Bu bizim için şaşırtıcı değil. Web sitesi çok miktarda içerik içeriyorsa, arama araçları gerekli değildir. Bir arama aracı sıklıkla kötü organize edilmiş bir web sitesi için bir "koltuk değneği" dir.

8) Altbilgide Kayıt Kutusu

Web sitelerinin% 24'ü, ziyaretçilerin altbilgiye kaydolmasına ve e-posta güncellemelerine abone olmalarına izin verir. Dolayısıyla bu, e-posta adreslerini toplamak için yaygın bir yerdir, ancak bir standart veya genel uygulama değildir. Altbilgiler için en yaygın içerik telif hakkı, gizlilik, yasal, site haritası ve iletişim bağlantılarıdır. Ziyaretçiler, iletişim bilgilerini web sitelerinin sağ alt veya orta kısmında bulmayı beklemektedir.

9) Altbilgide Yer Alan Sosyal Medya Simgeleri

Web sitelerinin% 72'si, altbilgideki sosyal medya web siteleri için simgeler içeriyor. Bu, neredeyse bu ikonları standart bir tasarım öğesi yapar.

Ayrıca web sitelerinin% 26'sı başlıkta belirgin olarak sosyal medya simgelerini içeriyordu. Ancak bu uygulamayı yararlı olmadığı kanısı hakim. Çünkü bu ikonlardan herhangi birine tıklamak, ziyaretçiyi sosyal medya sitesine götürür. Bu nedenle, bu, web sitesinin trafiğine mal olabilecek, hemen çıkma oranlarını artıran ve sonuçları incitecek bir tasarım öğesidir.

Bu durumda sosyal medya ikonlarını altbilgiye eklemenizi öneririz. Görsel önemi daha da azaltmak için, tam renkli sürüm yalnızca ziyaretçinin fare imlecini simgenin üzerine getirmesinden sonra görünebilir.


D) Web Sitesi Yapısal Kriterleri
1) Web Sitesi SEO Uyumu ve Özgün İçerik Yoğunluğu

Web sitesi tasarımı hazırlanırken SEO, arama motoru optimizayon kriterlerini göz önüne almadan hazırlarsanız web sitesinin arama motorlarında yükselme şansını da yok etmiş olursunuz. SEO kriterleri ile web tasarımında dikkat edilmesi gereken kriterleri karşılaştırırsanız birbirinin aynı olduğuu görebilirsiniz. Bunun nedeni basittir. Arama motorları da arama sorgularına cevap olarak gelen listelerde kendi kullanıcılarına içerik ve kullanışlılık olarak en iyi sonuçları veren web sitelerini sunmak isterler. Bir web sitesi hazırlarken uyulması gereken SEO kriterleri "Site İçi SEO Kriterleri" olarak adlandırılır.

Site içi SEO Kriterlerinin amacını 3 başlıkta özetleyebiliriz.

a) İçeriğin kaliteli ve özgün olmasını sağlama

b) Kullanıcıların bu özgün içeriklere kolay ulaşmasını ve gezinmesini sağlama

c) Arama motorların bu içerikleri doğru indekslenmesini sağlama


MemnuniyE-Ticaret Kursu İzmir ile internetten satış yapmak, satışlarını arttırmak ve iş bulmak isteyenler için benzersiz bir eğitim alma imkanı sunulmaktadır.


Bu eğitim ile internetten satış yapmak isteyenler, e-ticaret yapmaya dair gerekli bilgilere sahip olabilecek. Bu sayede minimum gider ile kısa sürede kazanca ulaşabilecek adımlar atabilmesi mümkün olacak. Hali hazırda e-ticaret yapan kişi ve firmalar, giderlerini azaltma, satışlarını ve kazançlarını arttırarak daha fazla kar elde edebilecekler. İşsizler, işinden memnun olmayan ve e-ticaret alanında çalışmak isteyenler, bu eğitim vesilesiyle sahip oldukları nitelikli bilgi sayesinde kolaylıkla iş bulabilecekler. Verilen eğitim ile bunlar ve çok daha fazlası sunulmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve başvuru:

E-Ticaret Kursu İzmir
E-ticaret günümüzün ve geleceğin en geçerli ticaret modeli. Geleneksel satış yapan pek çok firma, geleneksel satışlarına ek olarak internetten satış yapmaya başladığı gibi, geleneksel satışa hiç bulaşmadan direkt olarak internetten satışa başlayan pek çok kişi ve firma bulunmakta. Fakat e-ticaretin, geleneksel satıştan tamamen farklı bir ticaret modeli olması nedeniyle pek çok sorunlar yaşanmakta. Söz konusu sorunların başında, e-ticaretin pek çok kişi tarafından internetten kolaylıkla sipariş alınıp, siparişin gönderilmesinden ibaret zannedilmesi gelmektedir. Halbuki tamamen farklı bir dünya olan e-ticaret için bu durum buz dağının görünen kısmı bile değildir.

Bilinmesi gerekenleri bilmeyerek, uygulanması gerekenleri uygulamayarak e-ticarete atılan pek çok kişi ve firma, kısa sürede e-ticaretin internet üzerinden sipariş almak ve göndermekten çok daha fazlası olduğunu görünce, ya e-ticaret yapma hayallerine veda etmekte ya da düşük kazançlara razı olarak yoluna devam etmektedir. Aynı şekilde e-ticarete dair kayda değer bilgi sahibi olmayıp, e-ticaret elemanı olarak bir firmada işe giren kişi de, bilmesi ve uygulaması gerekenlere dair bilgi sahibi olmaması nedeniyle istifaya ya da kovulmaya varan sorunlar yaşamaktadır.

E-ticarete emin adımlarla başlama, hali hazırdaki satışları arttırma ve nitelikli bir çalışan olma sorunlarına benzersiz bir eğitim ile çözüm bulmak mümkün.

E-Ticaret Eğitimi ile Neler Yapılabilir?
E-Ticaret EğitimiE-ticaret eğitimi için benzersiz vurgusu yapılmasına neden olan ana unsur eğitim programında yer alan birbirinden değerli konuların olmasıdır. Zira eğitim programında yer alan konular, bir e-ticaret sürecinde bilinmesi ve uygulanması gereken bütün unsurları içerdiği gibi, benzer kapsamda bir eğitim neredeyse bulunmamaktadır. Peki bu eğitimin sonunda neler yapabilmeniz mümkün olacak?

Öncelikli olarak e-ticarete dair gerekli bütün temel ve teknik bilgilere sahip olacaksınız. Bu sayede e-ticaret yaparken karşınıza çıkması kuvvetle muhtemel terimlerin neler olduğunu bilerek hareket edebileceksiniz.
Kendiniz ya da iş yaptığınız firmanın, ihtiyaçlarına, beklentilerine ve imkanlarına yönelik en ideal e-ticaret sitesine sahip olma konusunda bilgi sahibi olacaksınız. Bu o kadar önemli bir unsurdur ki, her yıl sizi binlerce TL giderden kurtarabileceği gibi, pek çok sorun yaşamanıza da engel olacaktır.
E-ticaret yapmanın önemli unsurlarından biri olan ödeme sistemlerine dair ayrıntılı bilgi sahibi olacaksınız. Ödeme sistemlerinin avantaj ve dezavantajlarını bilecek, fiyatlandırma politikanızı ödeme sistemlerine göre şekillendirerek zarar etmekten ve çeşitli sorunlar yaşamaktan kurtulacaksınız.
Müşteriler e-ticaretin en önemli parçasıdır. Müşteri ilişkilerinin doğru yürütülmesi durumunda vezir, doğru yürütülmemesi durumunda rezil olmak söz konusudur. En doğru müşteri ilişkileri nasıl yürütülür, müşteri ilişkileri nasıl olmalıdır, internetten satış yapan müşterilerin beklentileri nelerdir, müşteri memnuniyeti nasıl sağlanır gibi birbirinden önemli hususları bilme imkanına sahip olacaksınız.
İster kendi ürettiğiniz ürünleri satıyor olun, isterseniz al/sat yapıyor olun, mutlaka toptan satış yapan tedarikçiler ile bir şekilde yolunuz kesişecektir. İdeal tedarikçiyi nasıl bulursunuz, uygun fiyat nasıl alabilirsiniz, tedarikçi de karar verirken nelere dikkat etmeniz gerekli gibi pek çok önemli bilgi edineceksiniz.
Satışları Arttırma ve Pazarlama
Satışları Arttırma ve PazarlamaE-ticaret yapmanın ana unsurlarının başında yer alan, pazarlamaya ve satışları arttırmaya yönelik bilinmesi gerekenleri bilmez, uygulanması gerekenleri uygulamazsanız satışlarınızın düşük olması kaçınılmazdır. Bir firmada e-ticaret elemanı olarak çalışmanız durumunda, satışları arttırma ve pazarlamaya yönelik yapılması gerekenleri yapmazsanız bir noktadan sonra kurulan baskı nedeniyle istifa etmeniz ya da kovulmanız kaçınılmaz olabilir. Aynı şekilde satışları arttırmanız durumunda da daha iyi maaş şartlarında ve mevkide çalışmanızda kuvvetle muhtemeldir. Peki satışları arttırma ve pazarlamaya dair ne gibi bilgiler edineceksiniz?

Pazarlamanın en önemli ayağı reklam yapmaktır. Fakat bilinmesi gerekenleri bilmeden reklam yapılması durumunda, yapılan reklam faydadan çok zarara neden olur. Dolayısıyla en ideal platformda, minimum gider, maksimum kazanç sağlayacak şekilde reklam yapılmalıdır. E-ticaret yaparken, alanınıza yönelik en ideal reklam platformunu seçmenizi, minimum gidere karşılık maksimum kazanç elde edebilmenizi sağlayacak bilgiler vermekte.
SEO yani arama motoru optimizasyonu yapmak bir e-ticaret sitesi için neredeyse bir mecburiyettir. Fakat zorlu ve uzun soluklu bir çalışma gerektiren SEO çalışması, SEO firmaları tarafından ayda binlerce, yılda on binlerce TL karşılığında yapılmaktadır. E-ticaret sitesi için yapılması gereken SEO çalışmalarına dair ders yine bu e-ticaret eğitiminde mevcut. Dolayısıyla sadece satışları arttırma değil, aynı zamanda on binlerce TL 'den kurtulma imkanı sunulmakta.
N11, Hepsi Burada ve Gitti Gidiyor gibi pazar yerleri, e-ticaret yapanlara ekstra kazanç sağlamakta. Fakat bu pazar yerlerine dair bilinmesi gerekenleri bilmeyen, uygulaması gerekenleri uygulamayanlar, hem düşük satış rakamlarına sahip olmaktalar hem de zarar etmekteler. Bu eğitim N11, Hepsi Burada, Gitti Gidiyor gibi pazar yerlerinde satışlarınızı arttıracak, dikkat edilmesi gerekenlere dikkat ederek zarar etmenize engel olacaktır.
Yine e-ticaret için bir diğer önemli unsur sosyal medyadır. Nitelikli bir sosyal medya yönetimi için, sosyal medya ajanslarına binlerce TL vermenize ihtiyaç kalmayacak. E-ticaret için sosyal medya çalışmalarınızı kendiniz yapabileceksiniz.
E-Ticaret Eğitiminden Daha Fazlası
Sadece benzersiz bir eğitim ile kişilere e-ticarete dair A 'dan Z 'ye bütün bilgilerin verilmesi hedeflenmiyor. Ayrıca çeşitli hediyeler, indirimler ve imkanlarda sunuluyor. Eğitim ücretinden kat ve kat daha fazla değere sahip hediyeler, imkanlar ve indirimler şu şekilde;

Hediyeler; İmzalı Bilinmeyen Bilişim kitabı, 2 adet SEO kitabı, isme özel kupa bardak, isme özel kalemlik, çanta.
Sertifika; Nitelikli bir e-ticaret eğitimi alındığını gösterme imkanına sahip olacağınız e-ticaret eğitimi sertifikası.
İndirim Çeki; E-ticaret sitesine sahip olmak isteyenler için 300 TL 'ye varan değere sahip e-ticaret sitesi indirim çeki.
Yeme & İçme; Eğitim esnasında sizi ne yiyeceğim derdinden kurtaran ve cebinizden ekstra para çıkmasına engel olan ücretsiz yeme & içme ikramı.
İş İmkanı; E-ticaret elemanı aradığına dair başvuruda olan firmalara, e-ticaret eğitimi alanların yönlendirilmesi.
Danışmanlık; 1 yıl boyunca, e-ticarete dair, sizin çıkarlarınız doğrultusunda ücretsiz danışmanlık hizmeti.
Öğrenme Garantisi; Verilen eğitime dair tam olarak anlaşılmayan, eğitimi tekrar alma ihtiyacı duyan kişilere, bir sonraki eğitime ücretsiz tekrar katılma imkanı.
Bunlar ve çok daha fazlası e-ticaret eğitiminde.

Hemen Başvurun
E-Ticaret Kursu İzmir 'de olup, benzersiz bir e-ticaret eğitimi almak isteyenler için son derece ideal. Eğer sizde internet üzerinden satış yapmak, satışlarınızı arttırmak ve e-ticaret alanında iş bulma imkanına sahip olmak istiyorsanız, bu benzersiz eğitime başvurmak için hemen tıklayın; E-Ticaret Eğitimi Başvuru
 
Üst Alt