E-imza Başvuru

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan E-imza Başvuru başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 189 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı E-imza Başvuru
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

E-devlet üzerinden işlem yapabilmek, resmî kurumlarda online işlem görmek ancak e-imza başvurusu nasıl yapılır konusu ile sağlanmaktadır. Öncelikle bu sistem internetteki resmî belgelerin de ıslak imzaya ihtiyaç duyması yüzünden oluşturulmuştur. E-imza alan kişiler bir nevi online ortamda da atabildikleri ıslak imzalara sahip olmuş olmaktadır. Aynı nedenler yüzünden e-imza nedir konusu da ıslak imza olarak açıklanmaktadır. Kullanımı oldukça basit olan bu tür imzaların başvurusu da internet üzerinden yapılabilmektedir. BTK desteği ile temin edilen imzalar için teknik destek veren alternatif firmalar da bulunmaktadır. başvurularında resmi kimlik belgelerine ihtiyaç duyulmaktadır.


E-İmza Başvuru Sonuçları​

konusundaki başvurular oldukça hızlı şekilde yanıtlanmaktadır. Yanıtlar için ortalama olarak üç iş günü beklenmesi yeterli olacaktır. başvurularından elde edilen sonuçlar çerçevesinde imzaların kullanıma hazır hale gelmesi için bir kurulum süreci geçirilmektedir. Kurulumun ardından gerek şifreleme gerek aktivasyon gibi adımlar teknik destek kapsamında verilmektedir. Aynı durum kep adresi nedir açıklamaları ve alımları için de geçerlidir.
 
Üst Alt