Dragon Ball İzle

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Dragon Ball İzle başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 231 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Dragon Ball İzle
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:


faaliyeti, Akira Toriyama tarafından yazılmış ve çizilmiş manga serisinin animeye dönüştürülmüş halinin yerine getirilmesidir. Toriyama, Dragon Ball’u oluştururken Batı’ya Yolculuk isimli Çin romanından esinlenmiştir. Dragon Ball, Son Goku’nun maceralarını konu almaktadır. Hikayedeki olaylar, Goku’nun çocukluğundan yetişkinliğine kadar hayatı boyunca dövüş sanatları içerisinde kendini geliştirerek güçlenmesini ve herhangi bir arzuyu gerçekleştirecek güce sahip olan Ejder Topları’nı aramakta iken dünyayı keşfedişini konu almaktadır. Dragon Ball mangası, Japonya’da 159 milyon satmayı başarmıştır.

Toplamda 42 ciltlik manga serisinin, sonrasında Toei Animation tarafından biri diğerinin devamı niteliğinde olacak şekilde iki anime uyarlaması oluşturulmuştur: Dragon Ball ve Dragon Ball Z. Bu iki anime serisi, Japonya'da 1986-1996 yılları arasında yayımlanmıştır. Her bölüm ortalama 20 dakika olmak üzere toplam 153 bölümden meydana gelen Dragon Ball, Japonya’da 26 Şubat 1986-12 Nisan 1989 tarihleri arasında yayımlanmıştır. Dragon Ball izle faaliyeti gerçekleştirmek isteyenler, pek çok yöntemle bu emellerine hızlı bir şekilde ulaşabilmekte ve sorunsuz bir biçimde animeyi izlemeyi başarmaktadırlar.
 
Üst Alt