Domain Sorgulama

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde drminter tarafından oluşturulan Domain Sorgulama başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 242 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Domain Sorgulama
Konbuyu başlatan drminter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan drminter

drminter

Üye
Katılım
14 Ara 2019
Mesajlar
698
Tepkime puanı
1
Puanları
18
Yaş
31
Konum
Ankara

İtibar:

Domain, alan adı anlamına gelmekte olup her sitenin kendine özgü domaini bulunmaktadır. Domain satın alınırken kullanıcı kendisiyle ilgili bilgileri doğru girip güncel bilgilerle site yönetimi yapmak zorundadır. ICANN tarafından yönetilen domainler bu kurumun gözetiminde olup kurum güncel olmayanları askıya alma hakkına sahiptir. Domain ayrıca IP adresleri ile ulaşılması zor olan siteler için kısa yoldan adres bulma amacı taşımaktadır.web sitesi oluştururken kafanızda belirlediğiniz isimle siteyi açmak için girdiğiniz sistemde ismi aratıp daha önce alınıp alınmadığını kontrol etme durumudur. Eğer domain daha önceden alınmış ise alan kişinin bu domaini satışa çıkarıp çıkarmadığını da sorgulama sırasında öğrenebilirsiniz. Satışa çıkarılmamış olması durumunda girdiğiniz isme benzerlik gösteren alternatif domainler sunulacaktır. Uygun domain belirlendikten sonra kutucukları ile online ödeme sağlanıp domain satın alınabilecektir.

Domain satın alırken domain isminin yanında popüler olan uzantılar tercih edilmelidir. Çok fazla domain uzantısı olması sebebiyle en çok tercih edilen ( .com) gibi uzantılar internet aramaları sırasında sitenizin arama sonuçlarına çıkmasında öncelik sağlamaktadır.
 
Üst Alt