Diş Eti Estetiği Nedir?

[Superalem] Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Site Tanıtım kategorisinde doclarens tarafından oluşturulan Diş Eti Estetiği Nedir? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 272 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Site Tanıtım
Konu Başlığı Diş Eti Estetiği Nedir?
Konbuyu başlatan doclarens
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan doclarens

doclarens

Üye
Katılım
28 Eki 2020
Mesajlar
3
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Yaş
42
Konum
istanbul

İtibar:

Diş Eti Estetiği Nedir?​

Diş eti dokusu genetik faktörler, diş eti hastalığı veya kötü ağız hijyeni alışkanlıkları nedeniyle bozulabilir veya başka şekilde zarar görebilir. Bu, diş etlerini zayıflatır ve gülüşünüzün görünümünü değiştirebilir. Kozmetik diş eti cerrahisi, genellikle kaplama, bonding veya kron gibi diğer diş düzeltme yöntemleri ile birlikte kullanılan bir tedavidir. ameliyatı, gülüşünüzün estetiğini, nı iyileştirmek için özellikle dişlerin etrafındaki görünür diş eti miktarını sınırlandırmaya veya genişletmeye odaklanır.

Kozmetik diş eti ameliyatı ile düzenli olarak düzeltilen sorunlar şunları içerir:Dişeti çekilmesi veya “uzun dişler”

Pürüzlü diş eti çizgisi

Diş eti kaybı

Fazla görünen diş etleri

Diş köprüleri, lar veya kronlar gibi önceden var olan kozmetik tedavilerle ilgili sorunlar diş etlerinde koyu lekelere yol açabilir. Bunlar ameliyatla da düzeltilebilir.

Nişantaşı DentNis’te kozmetik diş eti ameliyatı, hastanın mevcut gülümsemesine bağlı olarak genellikle iki kategoriye ayrılır.

Teknik olarak aşırı diş eti görüntüsü olarak bilinen dişeti gülüşü, diş etlerinin aşırı uzamasına kıyasla küçük görünen dişleri içerir. Bu, dişlerin gıcırdama veya çürüme nedeniyle kademeli olarak aşınması veya uzun üst çene kemiği veya kısa üst dudak gibi doğal faktörlerin bir sonucu olarak ortaya çıkabilir. Bu durumda ameliyat, düzenli bir diş eti çizgisi oluşturmak ve dişlerin görünen yüzeyini daha doğal görünen bir uzunluğa uzatmak için fazla diş eti dokusunu ve gereksiz kemiği azaltır. Bu, lazerle gerçekleştirilir ve antibakteriyel gargara, ameliyattan sonraki haftalarda reçete edilir.

Uzun bir diş eti gülümsemesi veya diş eti çekilmesi, normalden daha az diş eti gösterimi ile anormal derecede uzun görünen dişlere neden olur. Bu sadece gülümsemeyi ve kendine güveni etkilemekle kalmaz, aynı zamanda diş eti çekilmesi de kök hassasiyetinin artmasına ve hatta zamanla diş kaybına neden olabilir. Diş etleri ile kaplanması gereken kök yüzeyi ortaya çıkarılarak hassasiyet artırılır. Diş eti çekilmesi ameliyatı, ince diş etlerinin güçlendirilmesi ve geri çekilmiş diş etlerinin toplanması için ağzın çatısından doku alınmasını ve bunun diş eti hattına aşılanmasını içerir. Bu tedavi hem anlamında hem de konfor açısından son yıllarda ilerlemiştir.
 
Üst Alt